توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1039667

کارت‌های بانکی سلامت شما را به خطر می‌اندازد؟ / بمب‌های میکروبی که در دستگاه‌های پوز جاخوش کرده‌اند

کارت‌های بانکی سلامت شما را به خطر می‌اندازد؟ / بمب‌های میکروبی که در دستگاه‌های پوز جاخوش کرده‌اند
بر اساس نظر متخصصان کارت‌های بانکی، صفحه کلید‌های دستگاه‌های پوز و عابر بانک‌ها منبع چند هزار باکتری و میکروب هستند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، بسیاری از افراد وقتی به مراکز خرید و فروشگاه مراجعه می کنند کارت بانکی خود را به صندوقدار یا فروشنده تحویل می دهند تا برایشان کارت بکشید و همین کار موجب انتقال میکروب ها و بیماری می شود و سلامت افراد به خطر می افتد.کارت های بانکی سلامت شما را به خطر می اندازند/ مراقب عوارض هولناک دستگاه های پوز و عابر بانک ها باشید

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،محققان در تحقیقات خود دریافتند که کارت های اعتباری، عابر بانک ها و صفحه کلیدهای دستگاه های پوز و خودپرداز بانک ها منبع انواع اقسام و میکروب ها و باکتری ها هستند که می توانند سلامت افراد را به خطر می اندازند.

خطر انتقال میکروب از راه دستگاه های پوز و عابر بانک ها

بر اساس تحقیقات محققان دانشگاه تگزاس صفحه کلید دستگاه های پوز در رستوران ها و فروشگاه ها به دلیل آن که افراد بسیاری از آنها استفاده می کنند سرشار از آلودگی و میکروب هستند و خطر انتقال بیماری را به دنبال دارند به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که در هنگام استفاده از دستگاه های پوز عابر بانک ها ترجیحاً از دستکش یا خودکار برای فشار دادن کلیدها استفاده کرد.

آمیش آدالجا، یک پزشک و محقق ارشد در مرکز بهداشت هاپکینز بر اساس تحقیق وسیعی در ایالت متحده دریافته است که بسیاری از باکتری های خطرناک به کارت های اعتباری چسبیده بودند و حتی گونه های خاصی از باکتری روی این کارت های اعتباری شناسایی شدند.

کارت های بانکی سلامت شما را به خطر می اندازند/ مراقب عوارض هولناک دستگاه های پوز و عابر بانک ها باشید

بیش از ۳۰ هزار نوع باکتری در کارت های اعتباری

محققان بیش از ۳۰ هزار نوع باکتری در کارت های اعتباری و عابر بانک ها شناسایی کردند همچنین دیوید وستنبرگ استاد زیست شناسی دانشگاه میسوری آمریکا در تحقیقات خود نشان داد که بسیاری از باکتری ها از طریق پول و سکه به پوست انسان منتقل می شود البته بسیاری از این باکتری ها به دلیل آنکه منبع تغذیه غذایی بر روی پوست وجود ندارد از بین می رود اما با این حال باید هنگام مصرف مواد غذایی باید دست ها را شست.

متخصصان توصیه می کنند که کارت های اعتباری خود را با دستمال های میکروفایبر یا ضد باکتری و ضد عفونی کننده های بر پایه الکل ضد عفونی کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1039667{/gallery}

افزودن نظر