مقاله دانشجوی دانشگاه شریف در کنفرانس STOC ارائه می‌شود

مقاله دانشجوی دانشگاه شریف در کنفرانس STOC ارائه می‌شود
مقاله دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه شریف، در کنفرانس بین المللی «STOC»، به عنوان یکی از مهم‌ترین رویداد‌های علوم نظری کامپیوتر، ارائه می‌شود.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه شریف، برای اولین بار مقاله ای از ایران توسط مهدی صفرنژاد بروجنی، دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف در پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing به عنوان یکی از مهم ترین رویداد های علوم نظری کامپیوتر دنیا ارائه خواهد شد.
مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکتری دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مقاله خود را با عنوان حل بهینه تقریبی فاصله ویرایش درختی در زمان مربعی در پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing که در کشور آمریکا برگزار می شود، ارائه خواهد کرد.
مقاله پذیرفته شده توسط مهدی صفرنژاد به عنوان بخشی از موضوع پایان نامه دکتری وی به راهنمایی دکتر محمد قدسی نگارش شده است. همچنین در این مقاله محمد تقی حاجی آقایی و سعید صدیقین از دانشگاه مریلند همکاری داشتند.
در این مقاله یک الگوریتم تقریبی برای مقایسه دو ساختار درختی ارائه شده است که نسبت به الگوریتم های قبلی بسیار سریع تر است. مسئله مقایسه ساختار های درختی در بیوانفورماتیک برای مقایسه دو ساختار RNA ، مقایسه دو XML ، پردازش تصویر بهینه سازی در کامپایلر ها کاربرد دارد. نسخه کامل این مقاله شامل ۵۰ صفحه است که نسخه چاپ شده در کنفرانس خلاصه ۱۲ صفحه ای از آن است.
پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing به عنوان یکی از مهم ترین رویداد های علوم نظری کامپیوتر در ایالت آریزونای امریکا در حال برگزاری است با این تفاوت که امسال برای اولین بار یک مقاله از ایران در این کنفرانس ارائه شده است.
بسیاری از شاخه های کنونی علوم و مهندسی کامپیوتر برای اولین بار در این کنفرانس که به STOC معروف است مطرح شده اند. که از جمله آن ها می توان به مسئله P و NP در پیچیدگی محاسبات، طراحی مکانیزم در نظریه بازی ها، جست وجوی گروور در الگوریتم های کوانتومی، تحلیل هموار الگوریتم ها و استراتژی تقسیم و حل در طراحی الگوریتم اشاره کرد . برای مشاهده مقاله اینجا کلیک کنید.

افزودن نظر