توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1039348
برای نخستین بار؛

یک مقاله ایرانی در کنفرانس بین المللی STOC ارائه شد

یک مقاله ایرانی در کنفرانس بین المللی STOC ارائه شد
پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس STOC در حال برگزاری است، امسال برای اولین بار یک مقاله از ایران در این کنفرانس ارائه شده است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صفرنژاد بروجنی دانشجوی دکتری دانشکدۀ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف مقاله خود را با عنوان حل بهینۀ تقریبی فاصلۀ ویرایش درختی در زمان مربعی در پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing که در کشور آمریکا برگزار می شود، ارائه خواهد کرد.

مقاله پذیرفته شده توسط مهدی صفرنژاد به عنوان بخشی از موضوع پایان نامه دکتری وی به راهنمایی محمد قدسی نگارش شده است. همچنین در این مقاله محمدتقی حاجی آقایی و سعید صدیقین از دانشگاه مریلند همکاری داشتند.

در این مقاله یک الگوریتم تقریبی برای مقایسۀ دو ساختار درختی ارائه شده است که نسبت به الگوریتم های قبلی بسیار سریع تر است. مسئلۀ مقایسۀ ساختار های درختی در بیوانفورماتیک (برای مقایسۀ دو ساختار RNA)، مقایسۀ دو XML، پردازش تصویر بهینه سازی در کامپایلر ها کاربرد دارد. نسخه کامل این مقاله شامل ۵۰ صفحه است که نسخۀ چاپ شده در کنفرانس خلاصۀ ۱۲ صفحه ای از آن است.

پنجاه و یکمین دوره از کنفرانس ACM Symposium on Theory of Computing به عنوان یکی از مهم ترین رویداد های علوم نظری کامپیوتر در ایالت آریزونای امریکا در حال برگزاری است با این تفاوت که امسال برای اولین بار یک مقاله از ایران در این کنفرانس ارائه شده است.

گفتنی است؛ بسیاری از شاخه های کنونی علوم و مهندسی کامپیوتر برای اولین بار در این کنفرانس که به STOC معروف است مطرح شده اند که از آن جمله می توان به مسئلۀ P و NP در پیچیدگی محاسبات، طراحی مکانیزم در نظریۀ بازی ها، جست وجوی گروور در الگوریتم های کوانتومی، تحلیل هموار الگوریتم ها و استراتژی تقسیم و حل در طراحی الگوریتم اشاره کرد که هر کدام پس از آن به یک شاخۀ پژوهشی تبدیل شدند.

انتهای پیام/

برگزاری کنفرانس بین المللی STOC با حضور ایران

تماشاخانه تصویر

{gallery}1039348{/gallery}

افزودن نظر