توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1039043
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد؛

تعیین تکلیف مدارس متصل نشده به شبکه ملّی اینترنت/ آموزش‌وپرورش بهترین محل برای سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات است

تعیین تکلیف مدارس متصل نشده به شبکه ملّی اینترنت/ آموزش‌وپرورش بهترین محل برای سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات است
حسینی گفت:۳۰ هزار مدرسه غیر متصل به شبکه ملّی اینترنت داریم که تقریباً تمام آنها مشمول ماده ۶۹قانون برنامه ششم توسعه هستند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست مشترک کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری با سرپرست وزارت آموزش وپرورش و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع بررسی اجرای ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه برگزار شد.

سید جواد حسینی در این نشست اظهار کرد: این ماده حکم تکلیفی است که باید توسط دو وزارت آموزش وپرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شود و در راستای پیشرفت آن گام برداریم.

وی گفت: این ماده در سه بخش نرم افزاری، سخت افزاری و محتوایی وزارت ارتباطات را مکلف کرده است تا با همکاری وزارت آموزش وپرورش آن را اجرایی کند.

۷۷هزار مدرسه به شبکه ملّی اینترنت متصل هستند

حسینی با اشاره به اینکه وزارت آموزش وپرورش بهترین محل برای سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: در حال حاضر از ۱۰۷هزار مدرسه کشور، ۷۷هزار مدرسه به شبکه ملّی اینترنت متصل هستند و ۳۰هزار مدرسه غیر متصل به شبکه ملّی اینترنت داریم که تقریباً تمام مدارس متصل نشده مشمول ماده ۶۹قانون برنامه ششم توسعه؛ یعنی مدارس در شهر های زیر بیست هزار نفر، روستا ها و حاشیه شهر های بزرگ می شود.

در پایان این نشست بر اساس تصمیم کمیسیون، دو وزارت آموزش وپرورش و ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف شدند ظرف یک هفته تفاهم نامه ای در جهت اجرای این ماده به کمیسیون ارائه دهند و پس ازآن ظرف دو هفته برنامه عملیاتی جهت اجرای این طرح به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شود.

شایان ذکر است ماده ۶۹قانون برنامه توسعه ششم به این شرح است: ماده ۶۹-وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سازمان فناوری اطلاعات) با رعایت مصوبات شورای عالی فضای مجازی مکلف است با همکاری وزارت آموزش وپرورش تا پایان سال دوم اجرای قانون برنامه هوشمند سازی مدارس، امکان دسترسی الکترونیک (سخت افزاری- نرم افزاری و محتوا) به کتب درسی، کمک آموزشی، رفع اشکال، آزمون و مشاوره تحصیلی، بازی های رایانه ای آموزشی، استعداد سنجی، آموزش مهارت های حرفه ای، مهارت های فنی و اجتماعی را به صورت رایگان برای کلیه دانش آموزان شهر های زیر بیست هزار نفر و روستا ها و حاشیه شهر های بزرگ فراهم نماید. دولت برای تأمین هزینه های این ماده می تواند از مشارکت بخش غیردولتی استفاده کند. هزینه های مذکور به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی تلقی می شود.

انتهای پیام/

اتصال مدارس کشور به اینترنت

تماشاخانه تصویر

{gallery}1039043{/gallery}

افزودن نظر