نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون سراسری اعلام شد

نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون سراسری اعلام شد
سازمان سنجش، نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون و محل رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون سراسری را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، آزمون سراسری سال ۹۸ در بخش عمومی و اختصاصی برای داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۱۴ تیر و گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.
نحوه و زمان پرینت برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون
کارت های شرکت در آزمون کلیه داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی به همراه برگ راهنمای شرکت در آزمون از روز یکشنبه ۹ تیر لغایت ۱۲ تیر ۹۸ انجام می شود. برای مشاهده و پرینت بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org کلیک کنید.
متقاضیان شرکت در آزمون، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام ۱۲ رقمی و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت نام ۱۶ رقمی و نام و نام خانوادگی، کد ملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از برگ راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.
داوطلبانی که در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی متقاضی شده اند باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، برحسب مورد نسبت به پرینت کارت گروه آزمایشی دوم و یا گروه های آزمایشی دوم و سوم گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی خود اقدام کنند.
داوطلبان برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید منحصراً به روش اینترنتی اقدام و براساس تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند.
لازم به ذکر است، چنانچه داوطلبی به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و یا کد پیگیری مورد نیاز، موفق به پرینت کارت شرکت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به سیستم پاسخگویی و انتخاب نام آزمون و تعیین موضوع پیگیری نسبت به دریافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، و یا کد پیگیری ثبت نام اقدام کنند و به هیچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه نکنند.
محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون
محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون کلیه داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی بر مبنای شهرستان محل اقامت فعلی آنان که در بند ۴۴ تقاضانامه ثبت نام، مشخص کرده اند در جدول موجود در سایت سازمان سنجش است. برای مشاهده جدول اینجا کلیک کنید
الزامات رفع نقص کارت شرکت در آزمون
داوطلبان نظام سالی واحدی و ترمی واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم فارغ التحصیلان سال ۱۳۸۴ به بعد و یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیلان سال ۱۳۹۱ به بعد هستند و داوطلبان نظام آموزشی جدید نظام ۶،۳،۳ که دیپلم خود را در سال ۱۳۹۸ اخذ می کنند باید در صورت مغایرت در بند های اعلام شده زیر اقدام کنند.
این داوطلبان در صورتی که مغایرتی در نام و نام خانوادگی ، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، کد دانش آموزی و منطقه اخذ دیپلم، سال و بخش محل اخذ مدرک پیش دانشگاهی، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی، کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی در کارت مشاهده کردند لازم است برای پیگیری حداکثر تا تاریخ ۱۶ تیر ۹۸ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه و از آن طریق نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.
سوابق تحصیلی کلیه داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی بخصوص نمرات داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶،۳،۳ از تاریخ ۲۰ تیر ۹۸ برای مشاهده بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت. داوطلبان لازم است در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در سوابق تحصیلی خود، تا تاریخ ۲۳ تیر ۹۸ برای پیگیری و اصلاح مغایرت به مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود مراجعه کنند.
داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند چنانچه مغایرتی در نام و نام خانوادگی ، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع دیپلم، شماره ملی، سری و سریال شناسنامه، محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، عنوان مدرک پیش دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش دانشگاهی و وضعیت تحصیلی و اشتغال مشاهده کردند لازم است، حداکثر تا تاریخ ۱۴ تیر ۹۸ منحصراً به سایت اینترنتی سازمان سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.
داوطلبان درصورتی که مغایرتی در اطلاعات مندرج در موارد جنس، دین، زبان خارجی امتحانی، معلولیت، بهیار و نظام آموزشی کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند ضروری است از ۱۱ لغایت ۱۲ تیر ۹۸ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و ۱۴ تا ۱۸ با همراه داشتن کارت شناسایی معتبر کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار شخصا به نماینده سازمان سنجش آموزش کشور مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.
برای آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی، علوم تجربی و زبان های خارجی که علاقه مندی خود را برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی هنر با گذاشتن علامت در ردیف ۳۹ تقاضانامه اعلام داشته اند، کارت شرکت در آزمون گروه هنر نیز جداگانه صادر شده است.
این دسته از داوطلبان لازم است پرینت کارت شرکت در آزمون گروه هنر را نیز علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت دارند. برای این قبیل داوطلبان دو کارت شرکت در آزمون صادر شده است که لازم است پرینت هر دو کارت شرکت در آزمون را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

افزودن نظر