توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1038962

شغل‌های پرطرفدار فضایی را بشناسید

شغل‌های پرطرفدار فضایی را بشناسید
افرادی که در برخی رشته‌های ویژه دارای تخصص هستند، درآینده می‌توانند به انجام فعالیت‌های خود خارج از کره زمین و درفضا بپردازند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، کارشناسان اعلام کرده اند در آینده نه چندان دور و با افزایش سفر های فضایی و اقامت فضانوردان در ایستگاه های فضایی، سیاره و سیارک ها شغل هایی برای کار در فضا به جز فضانوردی علمی و تحقیقاتی به وجود می آید و افراد می توانند به جای کار روی زمین درفضا به فعالیت بپردازند.
به گفته محققان در سال های نه چندان دور بیش از ۴۳ درصد از شغل ها به دلیل استفاده از سیستم های مکانیزه و ربات های کارگر درمعرض نابودی قرار خواهد گرفت و جمعیت بیکاران در سال های آینده در جهان افزایش می یابد به همین دلیل دانشمندان در تلاش هستند تا شغل های جدیدی برای اشتغال انسان ها در نظر بگیرند.

یکی از مکان های جدیدی که انسان ها می توانند در آنجا مشغول به کار شوند و ظرفیت کاری بالایی به دلیل گستردگی دارد فضاست.
امروزه شرکت های پیشتاز درعرصه فعالیت های فضایی، چون اسپیس ایکس، ویرجین گالاکتیک، بلواوریجین، بوئینگ، ناسا و لاکهید مارتین درطرح های خود در نظر دارند به فعالیت های علمی، ارسال گردشگربه فضا و ساخت پایگاه های فضایی بپردازند و به شغل های مختلفی برای کار در فضا در آینده نیاز است.
از جمله شغل هایی که در آینده در فضا رونق فراوان خواهد داشت خلبانی سفینه های فضایی است. با وجود استفاده از سیستم هدایت خودکار در هواپیما و سفینه های فضایی کنونی، عامل هدایت سفینه به وسیله انسان هنوز یکی از اصلی ترین بخش هاست و افراد علاقه مند به حرفه خلبانی می توانند درآینده با طی کردن دوره های آموزشی به هدایت سفینه های فضایی بپردازند.
وکالت و امور حقوقی هم یکی دیگر از شغل های جذاب و منحصربه فرد برای کار در فضاست. رعایت موارد حقوقی، رفع اختلاف، وضع قوانین و مواردی از این دست ازجمله شغل هایی است که افرادعلاقه مند به شغل های در حوزه وکالت و امور حقوقی می توانند به انجام آن درآینده بپردازند.

معماران و کارشناسان ساخت و ساز هم درآینده می توانند درآمد خوبی برای کار در فضا داشته باشند. در کنار ساخت ایستگاه های فضایی ساخت پایگاه های زیستی برای زندگی انسان ها در فضا، سایر سیاره ها و سیارک ها به دانش مهندسی و معماری ویژه ای نیاز دارد تا فضانوردان از ایمنی کافی برای زندگی درفضا برخوردار باشند و سلامت جسم و روان آن ها تامین شود.
توانایی کار با ربات های چاپگرسه بعدی، استفاده از مصالح ایمن، تعمیرات و انجام کار های ساختمانی از جمله مهارت هایی است که درآینده درفضا موردنیاز خواهد بود.
پزشکی در فضا هم یکی از شغل های پرطرفدار و مورد نیاز برای حفظ سلامت فضانوردان، گردشگران فضایی وسایر افرادی است که درفضا زندگی می کنند.
زندگی در فضا می تواند سبب آسیب های جدی به سلامت بدن به ویژه چشم ها، ساختار ژنتیک و ابتلای انسان به بیماری های خطرناک، چون سرطان و پوکی استخوان شود.

کارشناسان حتی اعتقاد دارند میکروب و باکتری هایی در فضا وجود دارند که می توانند سبب ابتلای انسان به بیماری های ناشناخته شوند. پزشکی درفضا با زمین تفاوت دارد و به گفته محققان دانش انسان برای درمان، شناسایی و پیشگیری از بیماری ها در فضا بسیارمحدود و درمراحل ابتدایی است.
در طول سفر های فضایی بلند مدت علمی یا گردشگری چنانچه یکی از مسافران دچار بیماری بشود نیاز است تا پزشکان و تیم درمانی بتوانند به وضعیت او رسیدگی و جانش را نجات دهند.
حفاری عمق سیاره و سیارک های منظومه شمسی و حتی فراتر از آن درسال های آینده یکی از مشاغل پرسود و دارای رونق فراوان است، زیرا درعمق سیاره و سیارک ها انواع فلز، مواد شیمیایی و کانی های منحصربه فرد وارزشمند وجود دارد که از آن ها می توان برای ساخت ایستگاه های فضایی، سوخت، تجارت و مواردی از این دست استفاده کرد.

مهندسی مکانیک هم یکی دیگر از شغل های پرطرفدار در فضاست. مهندسان مکانیک با انجام تعیرات تجهیزات، نصب و راه اندازی وسایل، ابداع وسایل و تجهیزات جدید می توانند سبب بهبود زندگی انسان ها در فضا و افزایش سفر های فضایی شوند.
منبع: wired
انتهای پیام/

مشاغل فضایی برای زندگی در آینده

تماشاخانه تصویر

{gallery}1038962{/gallery}

افزودن نظر