توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1038875
کارشناس نجوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان تشریح کرد؛

جزئیات اولین خورشید گرفتگی کامل ۲۰۱۹/ آیا خسوف تیرماه در ایران قابل رویت است؟

جزئیات اولین خورشید گرفتگی کامل ۲۰۱۹/ آیا خسوف تیرماه در ایران قابل رویت است؟
صفاران گفت: یک خورشیدگرفتگی کلی ۱۱ تیر ماه جاری رخ خواهد داد و متأسفانه امکان مشاهده آن در ایران وجود ندارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

محمدجواد صفاران کارشناس نجوم در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از وقوع یک خورشید گرفتگی و یک ماه گرفتگی خبر داد و اظهار کرد: این خورشیدگرفتگی از نوع گرفت کلی است که روز سه شنبه ۱۱ تیر ماه جاری رخ خواهد داد.

وی افزود: خورشید گرفت ذکر شده در آمریکای جنوبی و به ویژه در کشور های "شیلی" و "آرژانتین" و "اقیانوس آرام" مشاهده خواهد شد و متأسفانه امکان مشاهده این خورشیدگرفتگی در ایران وجود ندارد.

صفاران ادامه داد: بعد از این خورشیدگرفتگی، ماه گرفتگی جزئی در بامداد چهارشنبه ۲۶ تیرماه رخ خواهد داد که در سراسر ایران قابل روئیت خواهد بود؛ این خسوف در آمریکای جنوبی به جز بخشی از شمال غرب آن، اروپا، آسیا به جز شمال شرق آن، آفریقا و استرالیا دیده می شود.

این کارشناس نجوم اظهار کرد: این ماه گرفتگی از ساعت ۰۰:۳۲ بامداد چهارشنبه، ۲۶ تیرماه آغاز خواهد شد و در ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد به پایان می رسد، توجه داشته باشید که پیش از نیمه شب و در شبانگاه ۲۵ تیر، ماه وارد نیم سایه زمین خواهد شد پس فرصت چندانی برای مشاهده آن نخواهید داشت اما با حضور به موقع می توانید این پدیده را با چشم غیر مسلح مشاهده کنید.

وی بیان کرد:ماه گرفتگی در ساعت ۲ و ۱ دقیقه بامداد به حداکثر میزان خود می رسد و در این لحظه ۶۷ درصد از قرص ماه با سایه پوشیده خواهد شد.

انتهای پیام/

وقوع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی در تیر ماه

تماشاخانه تصویر

{gallery}1038875{/gallery}

افزودن نظر