توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1038171

بیماری وحشتناکی که در کمین کودکان شماست +علائم و روش درمان سرطان خون

بیماری وحشتناکی که در کمین کودکان شماست +علائم و روش درمان سرطان خون
یک متخصص اطفال گفت: شایع‌ترین سرطان در کودکان سرطان خون است؛ اولین سرطان شناخته شده‌ای که برای آن درمان قطعی وجود دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، فریده موسوی متخصص اطفال و عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره سرطان خون اظهار کرد: شایع ترین سرطان در کودکان سرطان خون است. این بیماری در هر سنی ممکن است دیده شود، اما بیشترین شیوع آن در سنین ۲ الی ۵ سالگی است.

وی درباره علائم سرطان خون در کودکان گفت: علائم این بیماری به سن کودک بستگی دارد، اما یکی از علائم و نشانه های شایع آن شبیه بیماری های عفونی است که در کودکان به صورت تب و بی حالی و خستگی ظاهر می شود.

بیماری وحشتناکی که در کمین کودکان شماست +علائم و روش درمان سرطان خون

موسوی در ادامه گفت: یکی از علائم مهم دیگر این نوع بیماری درد استخوانی است که در کودکان احساس می شود؛ اما مشاهده تمام این علائم و نشانه ها دلیل بر ابتلای کودک به سرطان نیست، باید کودک با علائم مشکوک به سرطان را مورد آزمایش قرار داد تا دلیل این علائم مشخص شود، زیرا ممکن است این درد استخوان نشانه بیماری های دیگری باشد.


بیشتر بخوانید: سرطان خون چیست؟


متخصص اطفال در ادامه درباره نشانه های دیگر این بیماری گفت: علائم دیگری همچون رنگ پریدگی و خون مردگی هایی در سطح پوست ممکن است نشان دهنده سرطان باشد، از سوی دیگر کودک مبتلا به سرطان دچار خونریزی شدید بینی و کم خونی می شود.

بیماری وحشتناکی که در کمین کودکان شماست +علائم و روش درمان سرطان خون

وی درباره روش های درمان سرطان خون گفت: اولین سرطانی که برای آن درمان قطعی وجود دارد سرطان خون است، بیشترین کودکانی که مبتلا به این نوع بیماری هستند حتما درمان خواهند شد؛ یکی از روش های درمان شیمی درمانی است، اگر شیمی درمانی بیمار را درمان نکند باید تست مغز و استخوان گرفته شود. نکته مهم این است که اگر خانواده ها اجازه شیمی درمانی ندهند، این کار حتما منجر به مرگ کودک می شود.


بیشتر بخوانید: بیماری خاموشی که جانتان را تهدید می کند/ علائم مرموز لوسمی را بیشتر بشناسید


موسوی در ادامه افزود: درمان کودک در وهله اول در بیمارستان انجام می گیرد و باتوجه به شرایط کودک زمان بستری شدن تعیین می شود، ممکن است این بیماری در یک مقطع زمانی متوقف و کودک از بیمارستان مرخص شود و ادامه درمان در خانه با دارو ادامه پیدا می کند.

وی بیان کرد: اگر بعد از ۵ سال سرطان خون مجدا ظاهر نشود، نشان دهنده این است که کودک بهبودی کامل دریافت کرده است و درمان قطع می شود.

انتهای پیام/

همه آنچه باید درباره سرطان خون بدانید

تماشاخانه تصویر

{gallery}1038171{/gallery}

افزودن نظر