توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1034862
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران مطرح شد؛

خبرخوش برای مبتلایان به سرطان چشم، پوست و استخوان/ توسعه سلول‌های بنیادی برای درمان بیماری‌ها

خبرخوش برای مبتلایان به سرطان چشم، پوست و استخوان/ توسعه سلول‌های بنیادی برای درمان بیماری‌ها

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با توسعه سلول های بنیادی می توانیم دستاوردهای خوبی در درمان سرطان های چشم، پوست و استخوان داشته باشیم.

کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، از امضای تفاهمنامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو پاستور کشور خبر داد و گفت: یکی از موضوعاتی که امروزه بیش از گذشته مورد توجه قرار می گیرد، توسعه سلول های بنیادی و استفاده از آن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: همانطور که می دانید انستیتو پاستور به عنوان یکی از موسسات مهم کشور از جایگاه علمی و تخصصی خوبی در بخش سلول های بنیادی برخوردار است؛ دکتر بیگلری و همکارانشان در این موسسه تلاش های زیادی داشته اند و از امکانات خوبی برای توسعه این دانش برخوردار هستند.

همکاری 3 مرکز علمی کشور برای توسعه درمان سرطان های خاص با استفاده از سلول های بنیادی

کوهپایه زاده تشریح کرد: این تفاهمنامه در اصل طرح ۳ جانبه ای بین انستیتو پاستور ایران، بخش سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران است؛ به عبارت دیگر در این طرح که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا می شود، بخش علمی به انستیتو پاستور کشور و فعالیت های بالینی به دانشگاه علوم پزشکی ایران سپرده شده است.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این طرح می توانیم دستاوردهای مناسبی در بخش درمان سرطان های چشمی، سرطان استخوان و سرطان های پوستی کسب کنیم، استفاده از سلول های بنیادی می توانند تأثیر چشمگیری در درمان این بیماری ها داشته باشد.

همکاری 3 مرکز علمی کشور برای توسعه درمان سرطان های خاص با استفاده از سلول های بنیادی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: در حال حاظر این طرح در فاز اولیه و مرحله مطالعاتی قرار دارد، جمع آوری اطلاعات و آماده سازی شرایط اهمیت بسیاری دارد، در همین راستا به دنبال آموزش تخصصی به ۲ الی ۴ نفر از همکاران ما هستیم که بنا بر برنامه ریزی های انجام شده برای دریافت آموزش های تخصصی به کشور ژاپن اعزام می شوند.

کوهپایه زاده ادامه داد: در طول مدتی که نیروهای اجرایی این طرح آموزش های لازم را دریافت می کنند، امکانات و مقدمات لازم برای ورود به فاز های بعدی و مراحل عملیاتی آغاز می شود؛ در صورت مساعد بودن شرایط می توان امیدوار بود که در یک سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در زمینه درمان سرطان های چشم، پوست و استخوان از طریق سلول های بنیادی باشیم.

انتهای پیام/

روش جدیدی برای درمان سرطان های خاص

تماشاخانه تصویر

{gallery}1034862{/gallery}

افزودن نظر