جذب سرمایه برای طرح های اشتغال زای اقشار آسیب پذیر

جذب سرمایه برای طرح های اشتغال زای اقشار آسیب پذیر
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی (ره) با امضای تفاهم نامه ای طرح های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر توانمند سازی مدد جویان و اقشار آسیب دیده را دریافت و بررسی می‌کنند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، در راستای انعقاد تفاهم‌نامه بین ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) به منظور توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی و اقشار آسیب پذیر، طرح های فناورانه و نوآور شرکت‌های دانش بنیان و خلاق دریافت می‌شود.

خدمات و حمایت‌هایی برای مشارکت کنندگان و متقاضیان استفاده از تسهیلات این طرح از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی در نظر گرفته شده تا این شرکت ها به منظور توانمند سازی مدد جویان و رونق کسب و کار خود از آن استفاده کنند، اولویت بهره مندی از این مزایا با شرکت‌های خلاق و دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

شرکت‌های خلاق و دانش بنیانی که دارای طرح‌های توجیه پذیر در زمینه توسعه اشتغال اقشار آسیب پذیرهستند، می توانند ضمن ارسال طرح خود به دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق از مزایای پیش بینی شده در این خدمت برخوردار شوند. 

در همین راستا تمام متقاضیان وعلاقمندان می توانند طرح‌های خود را به نشانی الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال کنند.

ترویج و اطلاع‌رسانی کسب‌وکارهای نوین در حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان ، توسعه اشتغال برای اقشار آسیب‌پذیر، توسعه کسب‌وکار شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از مسیر توسعه خدمات و تولیدات افراد تحت پوشش کمیته امداد از جمله اهداف انعقاد تفاهم نامه  میان دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق و کمیته امداد امام خمینی (ره) و اجرای طرح فانوس است و همکاری این دو نهاد به خلاقان و نوآوران در فرایند تأمین مالی یا جذب سرمایه برای طرح های اشتغال زا به ویژه اقشار آسیب پذیر کمک می کند.

مشارکت در ساماندهی و ارائه خدمات به استارتاپ‌های فعال در حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان مرتبط با کمیته امداد و توسعه کسب‌وکار شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از مسیر توسعه خدمات و تولیدات افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز از دیگر اهداف این طرح است.

انتهای پیام/

افزودن نظر