توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1028182
معاون صندوق رفاه دانشجویان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کیفیت غذای دانشگاه‌ها تغییری نداشته است/ غذای بدون گوشت به دانشجویان نمی‎دهیم

کیفیت غذای دانشگاه‌ها تغییری نداشته است/ غذای بدون گوشت به دانشجویان نمی‎دهیم
قتبری گفت: گوشت مصرفی دانشجویان در خورشت‌ها مشخص شده است در نتیجه نمی‌توان خورشتی بدون گوشت به دانشجو داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، تغییری در کیفیت غذای دانشگاه ها رخ نداده است/ اگر عکس از غذای دانشگاه ها واقعی باشد ما پاسخگو خواهیم بودعباس قنبری معاون صندوق رفاه دانشجویان در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گرانی گوشت و کاهش کیفیت غذای دانشگاه ها، اظهار کرد: دانشگاه ها دستوری دارند که برای هر نفر به مقدار مشخص غذا و خورشت ارائه دهند، به طور مثال هر نفر ۱۸۰ گرم برنج باید مصرف کند و همچنین گوشت مصرفی آن ها مشخص شده است در نتیجه نمی توان خورشتی را بدون گوشت به دانشجو داد.

تخصیص یارانه غذا به غذاهای دانشجویی

قنبری بیان کرد: در دانشگاه ها، غذاخوری های عمومی و رستوران های مکمل داریم، در رستوران های مکمل غذا را با نرخ بیشتر و تعداد متنوع تری ارائه می کنند که این نوع غذا ها با یارانه حساب می شوند، به طور مثال ممکن است به یک غذا یارانه ۴ هزار تومانی تعلق بگیرد در نتیجه فرد زمانی که غذا سفارش می دهد، تنها هزار تومان پرداخت می کند و این مورد از نظر اقتصادی بسیار به نفع دانشجو است.

وی افزود: با کمک جهاد و وزارت صنعت، گوشت مصرفی برای دانشگاه ها را تهیه کردیم و تا سه مرحله در اختیار دانشگاه ها قرار می دهیم، که این کار به دستور معاون اول رئیس جمهور، صندوق رفاه، وزارت صنعت و جهاد صورت خواهد گرفت و به هیچ عنوان مشکلی با عنوان کمبود گوشت در دانشگاه ها نداریم.

قنبری در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر پخش شدن تصاویر غذای دانشگاه ها و استفاده نکردن از گوشت قرمز درآن، گفت: مشخص نیست که این عکس ها واقعا از سلف های دانشگاه ها گرفته شده است، قطعا اگر سندی موجود باشد که ثابت کند این عکس ها متعلق به غذا های دانشگاه ها است، ما پاسخگو خواهیم بود.

غذای دانشگاه ها متناسب با سطح توقع دانشجوها عرضه می شود

معاون صندوق رفاه دانشجویان تشریح کرد: غذای دانشگاه ها متناسب با سطح توقع دانشجویان عرضه می شود و کیفیت آن ها نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است؛ یک پرس غذای تمام شده برای دانشگاه، ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است، اما ما از دانشجو ۱ هزار و ۵۰۰ تومان می گیریم.

کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی صندوق رفاه به دانشگاه ها

وی ادامه داد: در سال گذشته ۲۰۰ میلیارد تومان به دانشگاه ها کمک کردیم تا غذای خوب برای دانشجو ها تهیه کنند.

قنبری افزود: نزدیک به ۴۰ درصد غذاخوری ها در سال ۹۸ بیشتر شده است و اگر کیفیت غذا کاهش داشته، چرا باید این میزان افزایش یابد؟، دانشجو ترجیه می دهد در دانشگاه غذا بخورد چرا که از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است و ما برای رفاه حال دانشجویان تلاش می کنیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1028182{/gallery}

افزودن نظر