تشویق به حمایت از تولیدات داخلی باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد

تشویق به حمایت از تولیدات داخلی باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: تشویق به حمایت از تولیدات داخلی باید از دغدغه‌های دانشگاه باشد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی در اجلاس رؤسای واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: امام حسن عسگری (ع) در کتابی که از ایشان نقل شده است می فرماید، دانشمندان بد ضررشان به جامعه بیشتر از آسیب سپاه یزید بر یاران امام حسین (ع) است.
وی ادامه داد: دانشمند بد مسیر جامعه را عوض و انسان بد پرورش می دهد که در این صورت نقش و ارزش علم و جایگاه عالم در نظام دینی اسلامی پایین می آید.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار کرد: نگاه مقام معظم رهبری به دانشگاه ها دارای سه کارویژه است که اولاً دانشگاه را ایشان محل حل مشکلات کشور می دانند که جای حل مسائل جامعه در قالب های مختلف است.
وی ادامه داد: رهبری معتقد است هیجانی حل کردن مشکلات موجب پیچیدگی آن می شود. دانشگاه محل حل خردمندانه مسائل کشور است. توجه به شیوه های تولید و تشویق به حمایت از تولیدات داخلی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و... باید از دغدغه های دانشگاه باشد. افزایش سرعت انتشار محتوا های متنوع و تغییراتی که به صورت جهانی و سراسری در سبک زندگی ها مواجه هستیم، توسط دانشگاه ها صورت می گیرد.
وی ادامه داد: کارویژه دوم دانشگاه ها ازنظر مقام معظم رهبری این است که یک مجموعه ای از جوانان جامعه در اختیار دانشگاه قرار دارد و مدیریت دانشگاه نقش به سزایی در تربیت جوانان مؤمن دارد.
رستمی ادامه داد: مدیریت چنین شرایطی باید در بستر علمی صورت بپذیرد که دانشگاه باید این رسالت تربیت را عهده دار بوده و نقشی برای استاد و نظام آموزشی طراحی کرده باشد.
وی افزود: سومین کارویژه رهبری تحول مستمر و دائمی دانشگاه است؛ بنای دانشگاه همواره در کشور در مسیر مسائل و مصلحت های جهانی و اسلامی بوده است، دانشگاه ها مبتنی بر دین گریزی بنا شده بود که امروزه علاوه بر رفع و اصلاح این روش ها بناست دانشگاه ها با نگاه به مصلحت های داخل کشور عمل کنند.

افزودن نظر