برای جبران کسری بودجه، دانشجوی خارجی جذب نکنیم

برای جبران کسری بودجه، دانشجوی خارجی جذب نکنیم
معاون امور بین‌الملل دانشگاه آزاد گفت: راهکار جبران کسری بودجه واحد‌های دانشگاه آزاد، جذب دانشجویان خارجی نیست.

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، شیخ عطار، معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد در اجلاس روسای واحد های این دانشگاه که همزمان با سی و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، گفت: سرعت جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه آزاد دو برابر شده است و هم اکنون ۱۱ هزار دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. جذب این تعداد دانشجو باعث شده تا مشکلاتی به وسیله حسادت و دشمنی برخی افراد برای ما ایجاد شود.
شیخ عطار ادامه داد: نباید دانشجویان خارجی را به شکل قلک ببینیم و تمامی واحد های دانشگاه آزاد لازم است به دنبال این مسئله نباشند.
معاون امور بین الملل دانشگاه آزاد اظهار داشت: بسیاری از واحد های ما از بودجه خود رضایت ندارند و راهکار آن را جذب دانشجوی خارجی می دانند در صورتی که نباید این گونه باشد. جذب دانشجویان بین الملل برای تمدن سازی اسلامی، الهام بخشی و لابی سازی (در کشور هایی که نفوذ بالقوه یا بالفعل داریم روابط ما را تسهیل می کند) است؛ بنابراین واحد های دانشگاهی نباید برای جبران کسری بودجه خود به جذب دانشجوی خارجی بپردازند.
وی تاکید کرد: توصیه ما به روسای واحد های دانشگاه آزاد این است که برای پذیرش دانشجویان خارجی خارج از چارچوب تعیین شده رفتار نکند به خصوص واحد های شهر های مرزی که بیشتر از بقیه واحد ها از خارج از کشور مراجعه کننده دارند.
شیخ عطار عنوان کرد: به تمامی واحد های دانشگاه آزاد توصیه می کنیم که اجازه دهند تعامل با سازمان ها و مراکز دانشگاهی که به صورت بین المللی وجود دارند در معاونت بین الملل دانشگاه متمرکز شود. اینکه هر واحد دانشگاهی بخواهد به صورت مستقل با این سازمان های بین المللی وارد تعامل شده و برنامه ای را ترتیب دهند صحیح نیست و ما باید یکسری قوانین و شرایط تعاملات را بررسی کنیم.

افزودن نظر