توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1026913
در هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی مطرح شد؛

فقدان نظارت اجرایی چالشی مهم در محقق نشدن کامل اسناد کشور/ الگوی پیشرفت به انسجام بخشی جامعه کمک می‌کند

فقدان نظارت اجرایی چالشی مهم در محقق نشدن کامل اسناد کشور/ الگوی پیشرفت به انسجام بخشی جامعه کمک می‌کند
یر کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: مهمترین چالش در محقق نشدن کامل اسناد و برنامه‌ها در کشور، عدم ضمانت اجرایی آنهاست.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، الگوی پیشرفت می تواند به انسجام بخشی جامعه کمک کند/ مهمترین چالش در محقق نشدن کامل اسناد کشور، عدم ضمانت اجرایی آنهاست، هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت عنوان الگوی پیشرفت پیشران ها، چالش ها و الزامات تحقق امروز در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این کنفرانس گزارش فعالیت های جاری انجام شده به جامعه علمی کشور ارائه شد، همچنین از ظرفیت علمی کشور برای پاسخگویی به برخی پرسش های بنیادین در حوزه پیشرفت اسلامی ایرانی و کمک به تکمیل برخی مدل مفهومی الگوی پیشرفت استفاده شد.

سند الگوی اسلامی ایرانی از سال ۱۴۰۰ اجرا می شود

هادی اکبرزاده دبیر کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اظهار کرد: پس از هشت سال با تلاش صاحب نظران، طراحی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به مرحله نهایی نزدیک شده و این سند از سال ۱۴۰۰ اجرا خواهد شد.

مهمترین چالش در محقق نشدن کامل اسناد و برنامه ها در کشور

وی ادامه داد: در زمان کمتر از دو سال باقی مانده به اجرای سند، باید سند را تکمیل کنیم که خروج از مرحله نظریه و ورود به مرحله عمل، چالش های جدی خواهد داشت؛ مهمترین چالش در محقق نشدن کامل اسناد و برنامه ها در کشور، عدم ضمانت اجرایی آنهاست که در این کنفرانس در این باره بحث خواهد شد.

در ادامه کنفرانس صادق واعظ زاده رئیس مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در هشتمین کنفرانس الگوی پیشرفت اظهار کرد: پس از فراخوان مقام معظم رهبری برای مشارکت مراجع رسمی و صاحب نظر در تکمیل و ارتقاء الگوی پیشرفت، نظرات زیادی به مرکز رسید و این روند همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در میان این نظرات ۲ سوال مهم همچنان تکرار و تاکید می شود که سوال اول از ضرورت تهیه الگو است؛ این سوال از ابتدای طراحی الگو مطرح بوده و به آن پاسخ داده شده است.

وی ادامه داد: انسجام و هماهنگی تصمیمات کلان و برنامه ای در سطح ملی یک ضرورت جدی برای پیشرفت کشور است و الگوی پیشرفت باید و می تواند به این انسجام بخشی کمک کند.

واعظ زاده گفت: یکی از مشکلات کشور عدم انسجام و هماهنگی میان این تصمیمات است؛ بسیاری از تصمیمات بدون ارتباط با اسناد بالادستی و بدون اسناد پایین دستی اتخاذ می شوند و همه قوانین برنامه ای منطبق بر سیاست های کلان کشور تهیه نشده اند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1026913{/gallery}

افزودن نظر