توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1026812
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش مطرح کرد؛

معلمان؛ شریف‌ترین قشر جامعه/ ‌آموزش‌وپرورش یک لشکر اقتصادی خفته است

معلمان؛ شریف‌ترین قشر جامعه/ ‌آموزش‌وپرورش یک لشکر اقتصادی خفته است
حسینی گفت: آموزش و پرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه‌ای دارد و باید به فعل برسد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سید جواد حسینی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره محمد رضا حافظی رئیس جامعه خیرین کشور، اظهار کرد: بسیار خوشحالم که در روز های اول حضورم در وزارت آموزش وپرورش، توفیق داشتم در جمع اعضای هیئت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان باشم تا مسائل و اقدامات انجام شده صندوق را بررسی کنیم.

وی افزود: آموزش وپرورش یک لشکر اقتصادی خفته است که ظرفیت اقتصادی بالقوه ای دارد و باید به فعل برسد.

حد هیچ جامعه ای از حد معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت

سرپرست وزارت آموزش وپرورش بیان کرد: حد و حرارت هیچ جامعه ای از حد و حرارت معلمان جامعه بالاتر نخواهد رفت و به همین دلیل باید پیگیر ظرفیت اقتصادی آموزش وپرورش در جهت ارتقای جایگاه اقتصادی معلمان باشیم چراکه معلمی، کاری فرهنگی و تعلیم و تربیتی است که درآن کمتر می توان به سمت مشاغل اقتصادی رفت.

حسینی در ادامه اضافه کرد: در این راستا یکی از کار های ارزشمند که از سال١٣٧۴ شروع شده است، تأسیس و راه اندازی صندوق ذخیره فرهنگیان است.

صندوق ذخیره فرهنگیان چشم انداز پرسودی دارد

وی تصریح کرد: در چشم انداز آینده صندوق پیش بینی بسیار خوبی برای افزایش سود و دارایی شده است که قابل تقدیر و قدردانی است.

سرپرست وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه قلمرو های خوبی برای سرمایه گذاری در نظر گرفته شده است، گفت: در ارتباط با بازنشستگان بیشتر فعالیت و تبلیغ شود و آنان را در خصوص میزان سود آگاه کنیم تا با آگاهی تصمیم بگیرند و البته باید یک مکانیسم تشویقی هم طراحی شود.

حسینی با اشاره به اینکه معلمان نسبت به هر قشر دیگری در جامعه بیشتر به صداقت و عدالت حساس هستند، اظهار کرد: شریف ترین قشر جامعه، معلمان هستند و یکی از سرمایه های اجتماعی سرمایه های نهادی است که مطالعات ۵٠ساله در ایران نشان می دهد، همیشه مردم معلمان را در صدر سرمایه اجتماعی نشانده اند.

وی در پایان با اشاره به انواع سازمان، بیان کرد: در حوزه تعلیم و تربیت و به ویژه درجایی که فعالیت اقتصادی وجود دارد، سازمان باید شیشه ای باشد.

صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ گاه مشمول تحریم ها نبوده است

در این نشست مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان گزارش اقدامات انجام شده در صندوق ذخیره فرهنگیان بابیان اینکه از سرمایه گذاری های جدید غافل نشدیم،گفت: با تحلیل فرصت ها و تهدیدها، فرصت های خوب را شناسایی کردیم و خوشبختانه صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ گاه مشمول تحریم ها نبوده است.

نیکدل در ادامه گفت: عمر صندوق ٢۴سال است و در این سال ها پروژه های مهمی به اجرا و بهره برداری رسیده است که از این میان می توان به احداث۶٠ نیروگاه خورشیدی ١٠٠ kw بر روی سقف مدارس شهر کرمان به عنوان پایلوت، پروژه گچساران، پروژه سلطانیه، پروژه نیروگاه خورشیدی جیرفت کرمان و... اشاره کرد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1026812{/gallery}

افزودن نظر