عاملی: ایران باید درآمد سرانه را به بالاترین ظرفیت برساند

عاملی: ایران باید درآمد سرانه را به بالاترین ظرفیت برساند
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: کشور باید بتواند ارزش پول ملی و درآمد سرانه خودرا به بالاترین ظرفیت برساند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، حجت‌الاسلام سیدسعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مراسم سی و هفتمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه دانشگاه آزاد سرمایه ملی و بین المللی برای آموزش عالی است، گفت: اکنون پس از سی و هفت سال رتبه بزرگترین دانشگاه آزاد جهان به  دانشگاه آزاد اختصاص یافته است و سر ریز استعداد‌های کشور که به دلایلی نتوانسته‌اند وارد دانشگاه دولتی شوند موفق به حضور در دانشگاه آزاد و بهره بردن از ظرفیت‌های بسیار آن شدند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید دانشگاه به جنبه اجتماعی علم اشاره و پاسخگویی به نیاز‌های روز را برجسته کردند.

وی گفت: توسعه پایدار محصول شکست صنعتی بدون توجه به طبیعت است و البته توسعه پایدار هنوز خلا اندیشه را به دلیل عدم توجه به اندیشه انسانی دارد، بی توجهی به اندیشه انسانی مشکلات بسیاری را به دنبال دارد و انواع بیماری‌های روانی حاصل این بی توجهی هستند.

عاملی افزود: حکیم انقلاب اسلامی علی رغم هنجار‌های تشویق شده‌ای که طی ۴۰ سال اخیر از سوی غرب مطرح شده است مسیری را ترسیم کردند که رسالت آن برعهده رهبری فاخر است، مقام معظم رهبری استقرار فکری دارند و ایشان به نگاه انقلابی و ریشه اسلام اشاره کردند.

وی گفت: متاسفانه در جامعه ایران نگاه منفی وجود دارد ولی بیانیه گام دوم به نگاه‌های مثبت اشاره می‌کند و در هر هفت محور مشخص شده در این بیانیه نگاه مثبت و آینده نگر است، در نگاه به آینده مدل‌های مختلفی وجود دارد و در بستر بیانیه گام دوم انقلاب می‌توان تصویری از آینده نشان داده می‌شود، رهبر معظم انقلاب اسلامی مدل مصلحت گرا و با توجه به ظرفیت‌های موجود آینده را ترسیم کرده‌اند و تمام مواردی که از سوی ایشان مطرح شده فرهنگ مبنا و دانش بنیان است.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اگر جامعه به لحاظ اقتصادی قدرتمند نشود ارزش‌های اجتماعی هم قدرتمند نمی‌شوند کشور باید بتواند ارزش پول ملی و درآمد سرانه خودرا به بالاترین ظرفیت برساند و در بستر این هدف نوسازی، جامعه سازی و رسیدن به هدف نوین اسلامی محقق می‌شود.

انتهای پیام/

افزودن نظر