توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1026159
در دیدار ستاری و وزیر علم سریلانکا مطرح شد؛

برتری ایران در نگرش به توسعه علم و فناوری/ زیست‌بوم نوآوری ایران بستر تعامل فناورانه با دیگر کشور‌هاست

برتری ایران در نگرش به توسعه علم و فناوری/  زیست‌بوم نوآوری ایران بستر تعامل فناورانه با دیگر کشور‌هاست
معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، در این نشست زیست‌بوم نوآوری ایران را بستر تعامل علمی و فناورانه با دیگر کشور‌ها دانست.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

برتری ایران در نگرش به توسعه علم و فناوری/  زیست بوم نوآوری ایران بستر تعامل فناورانه با دیگر کشور هاستبه گزارش حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، سوجیوا سیناسینگ وزیر علم، فناوری و تحقیقات سریلانکا در دیدار با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ایران را یک کشور برخوردار از دانش و فناوری دانست و اظهار کرد: ایران کشوری توانمند در حوزه فناوری و نوآوری است و در انتقال دانش و فناوری خود دستی باز دارد. این توانمندی با همکاری میان شرکت ها، مراکز علمی و دانشگاه ها می تواند راه را برای توسعه و پیشرفت ۲ کشور هموار کند.

قدرت ملی کشور ها به قدرت نوآوری علمی کشور ها بستگی دارد

وی با بیان این که امروزه قدرت ملی و بین المللی کشور ها به قدرت نوآوری علمی کشور ها بستگی دارد، اظهار کرد: ما می توانیم در فناوری ها با ایران ادغام شویم و این همکاری را با نزدیک ساختن نگاه های فعالان علمی و فناوری دو کشور توسعه دهیم.

سیناسینگ با بیان این که مدل های توسعه فناوری باید خودشان را پیدا کنند و مدل ایران در توسعه توانسته است، مدل بومی و منحصر به فرد فناوری را متناسب با نیازش ارتقا دهد، گفت: تفاوت نگرش به توسعه علم و فناوری ایران با دیگر کشور های منطقه قابل مشاهده است و این یک برتری مختص ایران و الگویی برای دیگر کشور ها است. بر اساس این ویژگی ها تمایل داریم تا با ایران همکاری و از تجربه های این کشور درحوزه های علمی، فناوری و نوآوری استفاده کنیم.

زیست بوم نوآوری ایران راه را برای همکاری های علمی و فناورانه هموار می کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در این نشست زیست بوم نوآوری ایران را بستر تعامل علمی و فناورانه با دیگر کشور ها دانست و گفت: ایران اکنون در توسعه شرکت های دانش بنیان درخشان عمل کرده است. شرکت هایی در حوزه های زیست فناوری، دارو های پیشرفته و سلول های بنیادی که صادرات بالایی به کشور های منطقه دارند، می توانند اندوخته های دانشی و فناوری خود را با سریلانکا و دیگر کشور ها به اشتراک بگذارند.

ستاری از توانمندی ایران در تولید تجهیزات آزمایشگاهی گفت و ادامه داد: بسیاری از تجهیزات دانش بنیان آزمایشگاه ایران اکنون نه تنها در مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی داخلی بلکه در دیگر کشور ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت های ایرانی در حوزه نانو و زیست فناوری به سریلانکا می روند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین از حضور تعدادی از فعالان دانش بنیان ایران در سریلانکا و تعامل با شرکت ها خبر داد و گفت: عمدتا شرکت های ایرانی در حوزه نانو و زیست فناوری به سریلانکا می روند. این شرکت ها در حوزه دارویی توانمندی های ویژه ای دارند و می توانند تولیدات دانش بنیان و دانش و فناوری خود را در سریلانکا توسعه دهند.

وی همچنین پارک های علم و فناوری، پژوهشگاه ها و مراکز نوآوری دو کشور را محور دیگری از تعاملات و هم سویی ها دانست و گفت: ریشه های مشترک ایران با سریلانکا و دیگر کشور های منطقه که صرفاً تاریخی نیست و حوزه های فرهنگ و دانشی را هم در بر می گیرد، بستری است تا مراکز علمی، فناوری و صنعتی دو کشور با همکاری مشترک و با حمایت زیرساختی دولت ها، توسعه را برای کشور ها به ارمغان بیاورند.

در این نشست درباره توسعه همکاری های علمی، فناوری و تجهیزاتی دو کشور در راستای تفاهم نامه مشترک همکاری که در سال ۹۶ امضا رسید گفتگو شد. همچنین گزارشی از مذاکره های تفصیلی برای راه اندازی آزمایشگاه لوبریکانت و نفت با طرف سریلانکایی ارائه شد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1026159{/gallery}

افزودن نظر