پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین

پیشنهاد ایجاد صندوق نوآوری برای تسهیل همکاری ایران و چین
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: صندوق مشترکی برای تسهیل همکاری شرکتهای ایرانی و چینی ایجاد می شود.

دکتر علی وحدت در دیدار با معاون امور بین الملل وزیر امور و فناوری چین با اشاره سفر اخیر خود به چین برای شرکت در اجلاس نوآوری پوجیانگ ۲۰۱۹ گفت: در این اجلاس ۳ پیشنهاد عملیاتی شامل تشکیل شبکه تبادل نیازهای فناورانه در مسیر جاده جدید ابریشم، گفتگوی سیاستی بین نهادهای دولتی و خصوصی کشورها و ایجاد صندوق‌های مشترک ارائه شد که امیدواریم این دیدار زمینه‌های اجرایی‌شدن این پیشنهادها را فراهم سازد.

وی در ادامه ضمن استقبال از سیاست‌های دولت چین در خصوص طرح «یک کمربند، یک جاده» و احیای جاده ابریشم با محوریت همکاری‌های اقتصادی تصریح کرد: ما معتقدیم در حوزه فناوری و نوآوری، ایران می‌تواند بهترین شریک چین در منطقه باشد و در این راستا ما آماده همکاری هستیم.

وی با اشاره به روابط تاریخی دو کشور افزود: پیشنهاد اصلی ما ایجاد صندوق‌های مشترک بین نهادهای مالی دو کشور است. در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی میزبانی گفتگوهای مشترک بین نمایندگان نهادهای مالی طرفین را دارد.

«یه دونگبایی» معاون امور بین‌الملل وزیر علوم و فناوری چین نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران و آشنایی با سوابق و خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در چند سال اخیر چین در حوزه علم، فناوری و نوآوری همکاری خوبی با ایران داشته و تفاهم‌نامه‌های متعددی نیز بین دو طرف به امضا رسیده است.

معاون امور بین‌الملل وزیر علوم و فناوری چین در ادامه از برنامه دولت چین برای تعریف پروژه‌های مشترک و همکاری بین شرکت‌های حوزه فناوری دو طرف خبر داد.

افزودن نظر