توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1025712
رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خبر داد؛

استفاده از طرح سیستم بخار مرکزی در سلف سرویس‌ها/ منابع محیط زیستی با تهدید‌های زیادی مواجه است

استفاده از طرح سیستم بخار مرکزی در سلف سرویس‌ها/ منابع محیط زیستی با تهدید‌های زیادی مواجه است

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: منابع محیط زیستی با تهدید های زیادی مواجه است به علاوه محدودیت منابع انرژی، ضرورت توجه به محیط زیست و مدیریت سبز را اجتناب ناپذیر کرده است.
به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، عصر امروز بیستم خرداد ماه، با حضور مسئولین صندوق رفاه دانشجویی در سازمان مرکزی از طرح آشپزخانه های تجمیعی با آمار پخت بیش از ۲۰۰۰ پرس در یک وعده با استفاده از سیستم بخار مرکزی رونمایی شد؛.
بنابراین گزارش ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای در این نشست با عنوان اینکه از بدو ورود به دانشگاه به دنبال زمینه های لازم برای حرکت به سمت دانشگاه سبز هستم و معتقدم نباید چشم خود را به روی حفظ و نگهداری محیط زیست بست بیان کرد: امروزه منابع محیط زیستی با تهدید های زیادی مواجه است به علاوه محدودیت منابع انرژی، آلودگی های زیست محیطی و بهداشتی، ضرورت توجه به محیط زیست و مدیریت سبز را اجتناب ناپذیر کرده است چراکه جلوگیری از هدر رفت انرژی و حفظ محیط سبز جزء ویژگی های اصلی توسعه پایدار در کشور است.
وی تصریح کرد: مدیریت سبز و حفظ محیط زیست یکی از اولویت های قابل توجه دانشگاه است و در همین زمینه کمیته ای برای مدیریت سبز راه اندازی شده و در برنامه ریزی درسی فنی و حرفه ای و مهارتی سعی شده بحث مدیریت سبز در سیلابس های درسی گنجانده شود.
صالحی عمران ادامه داد: حرکت و موفقیت دانشگاه در حوزه مدیریت سبز مستلزم این است که مراکز سراسر کشور شجاعت ریسک و ورود به این عرصه تأثیر گذاررا داشته باشند و در نهایت برنامه های را که شروع کرده اند را با موفقیت به سرانجام برسانند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر در پروژه مدیریت سبز دانشگاه همافزایی خوبی ما بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بالاخص صندوق رفاه دانشجویی و دانشگاه فنی و حرفه ای وجود دارد عنوان کرد: از زحمات کارکنان معاونت دانشجویی تقدیر می کنم و معتقدم این حرکت کار بزرگی است و حفظ محیط زیست ضمن اثر بخشی ماندگار در کشور آثار اجتماعی و فرهنگی خوبی به همراه خواهد داشت.

رضایت دانشجویان نشانه هوشمندی مدیران انشگاه فنی و حرفه ای است

جعفری معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویی در این نشست فعالیت های دانشگاه فنی و حرفه ای طی یکسال اخیر در جهت خدمت رسانی به دانشجویان از قبیل جذب اعتبارات رفاهی دانشجویی، ساماندهی و ارتقای خوابگاه ها و سلف سرویس های دانشجویی را ارزشمند قلمداد کرد و گفت: بنده معتقدم توجه به رضایت دانشجویان نشان از هوشمندی مدیران و کارکنان دلسوز و پر کار دانشگاه فنی و حرفه ای دارد.
وی ضمن حمایت کامل از طرح آشپزخانه های تجمیعی و سیستم بخار مرکزی با عنوان اینکه با توجه به مشکلات اقتصادی موجود اعتبارات صندوق نسبت به سال های گذشته محدود تر شده است تصریح کرد: ریاست و بدنه مدیریتی صندوق رفاه دانشجویی تمام تلاش خود را در جهت تجهیز و بروز رسانی تجهیزات دانشگاه فنی و حرفه ای به کار خواهند بست چراکه این مرکز علمی و مهارتی پتانسیل قابل توجهی در زمینه کارآفرینی و اشتغال فارغ التحصیلان دارد.
شایان ذکر است در ادامه جعفری مدیرکل خدمات رفاه دانشجویی صندوق رفاه دانشجویی، دکتر رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی و سرور رباط جزی مدیرکل امور دانشجویان گزارشی از خدمت رسانی به دانشجویان طی یکسال گذشته را ارایه دادند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1025712{/gallery}

افزودن نظر