مدیریت مرحوم احمدی در مجموعه «سمت» باعث ایجاد پشتوانه علمی در مراکز آموزشی شد

مدیریت مرحوم احمدی در مجموعه «سمت» باعث ایجاد پشتوانه علمی در مراکز آموزشی شد
وزیر علوم گفت: مجموعه «سمت» با مدیریت حجت‌الاسلام احمد احمدی توانست در تامین منابع و توزیع آن در همه مراکز آموزش عالی کشور پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مورد ابعاد شخصیت علمی مرحوم حجت الاسلام احمد احمدی، رییس سابق مجموعه سمت بیان کرد: احمدی به عنوان استاد حوزه و دانشگاه خدمات شایانی را به طلاب و دانشجویان و جامعه علمی کشور انجام دادند، در شکل گیری بعضی مراکز علمی مانند دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند و همیشه در هدف گذاری و برنامه ریزی های این دانشگاه همفکری می کردند.
وزیر علوم گفت: مرحوم حجت الاسلام احمدی در راه اندازی، اداره و توسعه سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها سمت سمت خدمات ارزنده و ماندگاری داشته و دارند. در دوره بعد از انقلاب فرهنگی که دانشگاه ها فعال شدند یکی از دغدغه ها و نگرانی های مهم منابع و متون درسی بود که ایشان با خوش فکری و پیگیری توانست آن دغدغه و نگرانی را برطرف کند و ماحصل تلاش ایشان تا به امروز هم در حال استفاده است.
غلامی درباره ویژگی های علمی و شخصیتی حجت الاسلام احمد احمدی گفت: وی از شخصیت های علمی بزرگ و مهم کشور ما بودند که سال های طولانی از عمر خود را صرف اعتلای دانش و فرهنگ کردند و در محیط های دانشگاهی و حوزوی به عنوان محقق و مدرس و در مراکز تصمیم گیری و برنامه ریزی از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی و سایر کارگروه های برنامه ریزی جز شخصیت های تأثیرگذار بودند. رحلت وی ضایعه ای برای جامعه ما بوده است و برای او از خداوند غفران طلب می کنم و درگذشت ایشان را به جامعه علمی کشور تسلیت می گویم.
این عضو عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی مبنی بر دستاوردهای سمت در زمان مدیریت حجت الاسلام احمد احمدی عنوان کرد: ما در مورد دستاوردهای سمت باید با این پیشینه ذهنی صحبت کنیم که بعد از انقلاب اسلامی وقتی دانشگاه ها در گستره وسیعی فعال شدند، منابع درسی و آموزشی مدون کافی در اختیار نداشتیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از سوی دیگر با نگاه انقلابی که به بحث تربیت نیروی انسانی داشتیم این خلاءها بیشتر احساس می شد و مجموعه سمت با مدیریت حجت الاسلام احمد احمدی توانست در تأمین منابع و توزیع آن در همه مراکز آموزش عالی کشور پشتوانه فکری و علمی ایجاد کند و از سوی دیگر تعدیل و توزیع متقابل در منابع علمی در بین دانشگاه های کشور را فراهم کند.

افزودن نظر