توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1025531
شعیبی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

عوارض هولناک و مرگبار تزریق هورمون رشد تقلبی/ هورمون رشد داروخانه‌ها از بازار سیاه سر در می آورد؟

عوارض هولناک و مرگبار تزریق هورمون رشد تقلبی/ هورمون رشد داروخانه‌ها از بازار سیاه سر در می آورد؟
سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره عرضه هورمون رشد در بازار سیاه و عوارض تزریق این دارو هشدار داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

شهرام شعیبی سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره عرضه هورمون رشد در بازار سیاه و باشگاه های بدنسازی و احتمال نشت این دارو از داروخانه ها در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: هورمون رشد داروی گرانقیمتی محسوب می شود و به همین دلیل از چند ماه برای توزیع و عرضه دقیق و رسیدن آن به دست مصرف کننده واقعی تدابیری اندیشیم.

وی به استفاده بدون تجویز پزشک هورمون رشد درباشگاههای بدنسازی اشاره کرد و گفت: با توجه به گزارش هایی که مبنی بر استفاده از داروی هورمون رشد در باشگاه های بدنسازی و عوارض ناشی از مصرف غیر ضروری این دارو به دست ما رسیده بودیم تصمیم گرفتیم که با هماهنگی و نظارت معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، هورمون رشد در داروخانه های منتخب توزیع می شود.

نشت هورمون رشد از داروخانه ها به بازار سیاه وجود دارد؟

سخنگوی سازمان غذا و دارو با رد نشت هورمون رشد از داروخانه ها به بازار سیاه و باشگاه های بدنسازی اظهار کرد: هورمون رشد چون با تایید بیمه تامین اجتماعی و با وود پرونده در داروخانه به بیمار تحویل داده می شود احتمال نشت آن از داروخانه به بازار را به به حداقل و حتی صفر می رساند اما نمونه قاچاق و تقلبی در بازار سیاه وجود دارد.

شعیبی اظهار کرد: وقتی داروی هورمون رشد به بیمار تحویل داده می شود کد درج شده روی برچسب ttac باید در پرونده و سامانه ثبت شود و اگر این دارو از داروخانه وارد بازار شده باشد کاملا قابل پیگیری است.

عوارض هورمون رشد تقلبی و قاچاق

هورمون رشد داروی یخچالی است و اگر در یخچال نگهداری نشود حساسیت های پوستی و سمیت کبدی و حتی شک مرگ بار در کمین افرادی است که هورمون رشد قاچاق یا تقلبی تزریق کنند و توصیه می کنیم که از تهیه هورمون رشد از بازار به شدت خودداری شوند و باید تجویز و تزریق آن به دستور پزشک باشد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1025531{/gallery}

افزودن نظر