توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1025347
قدمی در گفت‌و‌گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

تمام مدارس نوساز کشور برای طرح تلفیقی مناسب‌سازی می‌شوند

تمام مدارس نوساز کشور برای طرح تلفیقی مناسب‌سازی می‌شوند
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: بنا بر زیرنظام فضا و تجهیزات، مدارس نوساز کشور برای اجرای طرح تلفیقی مناسب‌سازی می‌شوند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، تمام مدارس نوساز کشور برای طرح تلفیقی مناسب سازی می شوندمجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آمادگی ساختمان مدارس برای حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه اظهار کرد: باتوجه به تصویب زیرنظام فضا و تجهیزات در شورای عالی آموزش و پرورش، در هر فضای آموزشی جدید الاحداث، سرویس بهداشتی مناسب دانش آموزان با نیازهای ویژه در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: این موضوع به مدارس ابلاغ شده است و از طریق سازمان نوسازی مدارس کشور در احداث بناهای جدید این موضوع را مورد توجه قرار داده ایم، علاوه بر آن سازمان بهزیستی هم پیگیر مناسب سازی فضای آموزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

قدمی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به تامین فضای آموزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در مدارس عادی گفت: باید در فرایند اجرا و کیفت کار نظارت بیشتری داشته باشیم تا دانش آموزان در طرح تلفیقی با کمترین مشکل امکان تحصیل داشته باشند.

ارجاع دانش آموزان طرح تلفیقی به مدارس دارای تائیدیه نوسازی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنائی کشور با تاکید بر اینکه دانش آموزان طرح تلفیقی فقط به مدارس دارای تاییدیه سازمان نوسازی مدارس ارجاع داده می شوند، اظهار کرد: در مواردی که بناهای قدیمی وجود دارد در هر منطقه مدارسی که بستر لازم برای حضور دانش آموزان با نیازهای ویژه وجود دارد مناسب سازی فضا انجام می شود.

قدمی با اشاره به اینکه به دلیل کمبود معلم رابط برای تمام مدارس طرح تلفیقی از روش های جایگزین استفاده شد، تصریح کرد: از حیث نیروی انسانی معلمان رابط به برخی مدارس مجریِ طرح تلفیقی اعزام می شوند تا بتوانند با شرایط مدرسه خود را تطبیق دهند، البته در مواردی که معلم رابط وجود ندارد معلمان مدارس عادی از طریق فیلم های آموزشی مطالب لازم را آموخته و در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1025347{/gallery}

افزودن نظر