توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1024948

از نشانگر‌های رنگی روی بسته‌بندی مواد غذایی چه می‌دانید؟

از نشانگر‌های رنگی روی بسته‌بندی مواد غذایی چه می‌دانید؟
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره نشانگر‌های رنگی درج شده بر روی بسته بندی‌های مواد غذایی توضیح داد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، مردم در خرید محصولات غذایی به نشانگر های رنگی درج شده بر روی بسته بندی ها توجه کنند، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در نشست خبری با موضوع بسیج ملی کنترل فشار خون، درباره برچسب های نشانگر رنگی بر روی بسته بندی محصولات غذایی اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار مثبتی که در کشور ما عملیاتی شد، درج برچسب های نشانگر رنگی بر روی بسته بندی محصولات غذایی است؛ ایران، اولین کشوری است که در آن به صورت تقریبی بر روی تمامی فرآورده های غذایی بسته بندی شده، برچسب های رنگی نشانگر تغذیه ای درج می شود.

وی ادامه داد: این موضوع به صورت اجباری در صنعت غذایی پیگیری شده و بر روی تمامی محصولات غذایی بسته بندی شده، این نشانگر الصاق می شود. سایر کشور ها که این اقدام را انجام داده اند، پوشش کاملی نداشته و این امر به صورت کامل محقق نشده است.

۴ ماده که در هنگام مصرف خوراکی ها باید به آن دقت شود

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: در این نشانگر های رنگی تغذیه ای، میزان مصرفی چهار ماده نمک، چربی، چربی ترانس و قند های ساده در تمامی محصولات وارداتی و تولید داخل مشاهده می شود اما در کشور ما تنها پنج درصد افراد جامعه از این موضوع مطلع بوده و خرید محصولات غذایی را با توجه به نشانگر های رنگی الصاق شده بر روی بسته بندی محصولات غذایی، انجام می دهند. در این زمینه فرهنگ سازی نشده و اطلاع رسانی کافی نیز صورت نگرفته است و هنوز این برچسب های رنگی، بر خرید مردم نفوذ کافی نداشته است.

جهانپور در پایان تصریح کرد: در این نشانگرها، به صورت دقیق، نشان داده شده است که در یک واحد مصرفی از محصول، چه میزان، قند، نمک، چربی و چربی ترانس، استفاده شده است. در این نشانگر، از سه رنگ زرد و سبز و قرمز استفاده شده است. رنگ قرمز نشان دهنده بالا بودن میزان دریافتی از هر کدام از چهار مواد ذکر شده بوده و رنگ زرد حد متوسط و رنگ سبز، حد ضعیف را نشان می دهد.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1024948{/gallery}

افزودن نظر