ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی نظام جدید از ۱۹ خردادماه آغاز می‌شود

ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی نظام جدید از ۱۹ خردادماه آغاز می‌شود
ثبت‌نام و انتخاب رشته در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ از ۱۹ خردادماه آغاز خواهد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، کلیه متقاضیان ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ می توانند در روز های ۱۹ تا ۲۶ خرداد در این آزمون ثبت نام کنند؛ لذا کلیه متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون مذکور اقدام کنند.
با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون، در یک مرحله انجام می شود، داوطلبان می بایست همزمان با ثبت نام، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام کنند.
پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود و داوطلبان لازم است به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مبلغ ۲۷۵ هزار ریال (۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان) به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کنند.
داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی هستند، لازم است که علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۶۹ هزار ریال (۶ هزار و ۹۰۰ تومان) دیگر نیز برای اعلام علاقه مندی به شرکت در گزینش رشته های مؤسسات مذکور اقدام کنند.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی همزمان با شروع ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش از روز یکشنبه ۱۹ خرداد منتشر می شود.
پذیرش در رشته های امتحانی دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی سال ۱۳۹۸ به ۲ روش صورت خواهد پذیرفت:
۱- پذیرش در ۹ رشته امتحانی از طریق آزمون خواهد بود که مشخصات این رشته های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به منابع و ضرایب دروس آزمون هر یک از رشته ها و عناوین دیپلم، کد رایانه ای و هم چنین دیپلم های مورد پذیرش (شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری) متناسب با هر یک از کدرشته های امتحانی در قالب جداول شماره ۱ و ۲ در سایت سازمان سنجش درج شده است. آزمون رشته هایی که پذیرش در آن ها با آزمون صورت می گیرد در روز جمعه ۱۱ مرداد ۹۸ برگزار خواهد شد.
۲- پذیرش در ۳۰ رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است. مشخصات این رشته های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به عناوین دیپلم، کد رایانه ای و هم چنین دیپلم های مورد پذیرش (شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری) متناسب با هر یک از کدرشته های امتحانی در قالب جدول شماره ۳ در سایت سازمان سنجش درج شده است.
متقاضیان این رشته های امتحانی در این مرحله، فقط باید ثبت نام و انتخاب رشته کنند و آزمون برای این دسته از داوطلبان برگزار نخواهد شد و ملاک پذیرش آنان معدل کل دیپلم خواهد بود.

افزودن نظر