منظری توکلی: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آینده کشور را تأمین می‌کند

منظری توکلی: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، آینده کشور را تأمین می‌کند
معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اگر در کل کشور اجرایی شود، آینده کشور را تأمین می‌کند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، علیرضا منظری توکلی معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه شورای نظارت و هماهنگی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان، گفت: مبنای توسعه در استان ها باید آموزش و آموزش عالی باشد و امروز مهم ترین بخش حتی در موضوع ثروت که ارزش اقتصادی هم دارد، ثروت دانش بنیان است.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: معتقدیم اگر مدیر مدرسه باتدبیر و پرتلاش باشد و بتواند انگیزه ایجاد کند، همه امور مدرسه درست می شود و برعکس اگر مدیر مدرسه برای اداره مدرسه توانایی نداشته و بهترین شرایط فیزیکی و تجهیزات هم فراهم باشد، آن مدرسه به سامان نخواهد رسید.
منظری توکلی به سیاست های جدید دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه سما اشاره کرد و افزود: برای ساختن یک نسل و تربیت فرهنگی باید از پیش دبستانی و مهدکودک شروع کرد. در مأموریت ها تأسیس مهدکودک نیز در نظر گرفته شده و توصیه بنده این است که در مقاطع ابتدایی و پیش دبستانی سرمایه گذاری کنیم.
وی با یادآوری دغدغه ها و توجه جدی مقام معظم رهبری به آموزش و پرورش و به تبع آن دستور ولایتی مبنی بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این عرصه قوی وارد شود، گفت: امروز مدرسه داری به لحاظ تربیتی، فرهنگی، آینده سازی و به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.
معاون آموزش های عمومی و مهارتی گفت: استان سمنان در حوزه آموزش و پرورش به دلیل اینکه آموزش محور است، بهترین وضعیت را در سطح کشور داراست، ولی در سایر نقاط کشور آموزش و پرورش نیاز به کمک دارد.
بیشترین نظارت در اجرای دقیق سند تحول آموزش و پرورش خواهد بود
معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه موظف هستیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را در مدارس سما پیاده کنیم، تصریح کرد: دلیل اصلی تأکید مقام معظم رهبری بر اجرای این سند، این است که سند تحول بنیادین آموزش و پرورش اگر در کل کشور پیاده شود، آینده کشور تأمین می شود. از این پس بیشترین نظارت در این بخش خواهد بود، چون دشمن به دنبال پیاده کردن سند ۲۰۳۰ است.
وی تعامل سازمان آموزش و پرورش استان سمنان با دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه در حوزه مدارس سما را بسیار مطلوب دانست و پیگیری جدی رؤسای واحد های دانشگاهی بر اساس سیاست های جدید را خواستار شد و تأکید کرد: سیاست دانشگاه بر اساس عقلانیت و استدلال منطقی پایه گذاری شده و همگان موظف به تبعیت از آن هستند.
منظری توکلی ابراز امیدواری کرد که با وحدت و یکدلی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد بتوانیم از فرصت پیش رو نهایت بهره را برده و کار ها را خوب پیش ببریم.

افزودن نظر