توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009327

اگر زیادی ولخرج هستید از این وسیله دوست‌داشتنی دوری کنید

اگر زیادی ولخرج هستید از این وسیله دوست‌داشتنی دوری کنید
کاهش تمرکز حتی در زمان خرید با نگاه کردن به تلفن همراه و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی سبب آسیب اقتصادی به خانواده می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند افرادی که زمان خرید تلفن همراه با خود حمل می کنند یا در حین خرید وارد شبکه های اجتماعی می شوند ۴۱ درصد بیش از مواقعی که بدون تلفن همراه به خرید می روند خرج می کنند.

کارشناسان با مطالعه برروی داوطلبانی که عینک ردیاب هوشمند استفاده کرده اند به مطالعه برروی رفتار آن ها داخل فروشگاه های بزرگ و مراکز خرید پرداخته اند.
خریدارانی که در حین خرید بیشتر با تلفن همراه خود صحبت کرده یا در شبکه های اجتماعی فعال بوده اند بازه زمانی طولانی تری را در فروشگاه ها سپری کرده و خرید بیشتری انجام داده اند.
به گفته کارشناسان هریک ثانیه ای که فرد وقتش را صرف فعالیت با گوشی تلفن همراه هوشمند می کند بین ۲۰ تا ۴۰ درصد افزایش قیمت فاکتور خرید را درپی خواهد داشت.

در این مطالعه داوطلبان به دو دسته تقسیم شده اند، دسته اول با گوشی تلفن همراه خود فعال بوده اند و دسته دوم بدون گوشی تلفن همراه به خرید رفته اند.
زمانی که فرد بازه زمانی طولانی به صحبت با تلفن همراه خود می پردازد، یا در شبکه های اجتماعی فعال است تمرکز او بر محیط پیرامونش کاهش می یابد. این از جمله دلایلی است که سبب افزایش تصادف های رانندگی در دنیای امروز شده است.
تحقیق درباره ارتباط استفاده از تلفن همراه با افزایش خرید های غیرضروری و هدررفت سرمایه به وسیله محققان دانشکده اقتصاد دانشگاه استکهلم، کالج بابسون در ماساچوست و محققان دانشگاه تنسی انجام شده است.
محققان با بررسی نحوه حرکت و انتخاب اشیای درون فروشگاه ها به وسیله کاربران دریافتند، در زمان مکالمه با تلفن همراه یا فعالیت در شبکه های اجتماعی با درصد بالایی افراد بی توجه به کالا آن را در سبد خرید خود قرار می دهند یا چند بار بی توجه یک کالا را مورد بررسی قرار می دهند یا برخی از کالا هایی که قصد خرید آن ها را داشته اند از قلم می اندازند.

این مسئله به نفع فروشندگان و صاحبان مراکز فروش است، اما اگر تمایل به صرفه جویی، خرید بهینه و پس انداز پول خود دارید در زمان خرید تلفن همراهتان را در کیف نگه دارید.
کارشناسان توصیه می کنند افراد به ویژه اگر دچار ولخرجی می شوند قبل از رفتن به خرید لیستی از کالا های مورد نظر خود را آماده کنند، همچنین به میزان کافی پول همراه خود ببرند یا اگر دچار وسوسه برای خرید بیش از نیاز می شوند با همراهان خود بروند که نظارت دقیقی برهزینه ها دارند.
در این مطالعه دانشمندان به مطالعه برروی ۲۹۴ نفر در رده سنی ۱۸ تا ۷۳ ساله درزمان خرید در ۴ فروشگاه بزرگ در کشور سوئد پرداخته اند.
این مطالعه نشان داد افرادی که از تلفن همراه استفاده کرده اند حدود ۱۷ دقیقه بیش از دیگران درفروشگاه ها توقف کرده و خرید انجام داده اند.
عینک های ردیاب هوشمند، می توانند حرکت های چشم افراد را ضبط و داده ها را به محققان ارسال کنند. این عینک ها می توانند مشخص کنند که چشمان کاربر برروی چه چیزی تمرکز می کنند.
این عینک ها می توانند اشیای دوبعدی، صفحه ها و حتی اشیای سه بعدی را شناسایی و داده ها را به محققان ارسال کنند.
بیشتر عینک های ردیاب دارای دوربین هایی با وضوح بالا برای ردیابی حرکت چشم با استفاده از نورمادون قرمز هستند.
چشم انسان به طور طبیعی حدود ۱۰۰ الی ۳۰۰ میلی ثانیه برروی اشیا ثابت می شود.
یافته های این مطالعه در مجله بازاریابی منتشر شده است.
منبع:Dailymail
انتهای پیام/

افزایش هدررفت سرمایه با گوشی تلفن همراه

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009327{/gallery}

افزودن نظر