توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009205

امید تازه دانشمندان برای نابودی سلول‌های سرطانی/ گیاه ضدسرطان را بشناسید

امید تازه دانشمندان برای نابودی سلول‌های سرطانی/ گیاه ضدسرطان را بشناسید
مصرف برخی سبزیجات با یکدیگر می‌تواند با انواع سرطان مقابله کند و باعث نابودی تومور‌های سرطانی شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، دانشمندان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند ترکیب کلم برگی مشهور به Kale و کلم بروکلی می تواند از رشد تومور های سرطانی در بدن انسان جلوگیری کند.
بدن انسان برای مبارزه با سلول های سرطانی مکانیزم های مخصوص خود را دارد، اما گاهی اوقات بدن قدرت مقابله با سرطان را ندارد و این سبب گسترش و پیشرفت سرطان و ابتلای انسان به نوع شدید این بیماری می شود.

کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند ترکیب کلم بروکلی، کلم Kale و دیگر اعضای خانواده کلم می تواند سبب تقویت مکانیزم درونی سیستم ایمنی بدن برای مقابله با تومور های سرطانی شود.
این یافته ها حاصل تحقیق های دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون است. دانشمندان با مطالعه برروی موش های آزمایشگاهی مبتلا به سرطان پروستات دریافتند، مصرف ترکیب خانواده کلم می تواند مانع از رشد تومور های سرطانی شود.

کارشناسان امیدوار هستند با استفاده از ترکیب سبزیجات بتوانند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و از بین بردن سلول های سرطانی بدون نیاز به انجام راهکار های درمانی پرعارضه، چون شیمی درمانی یا برق درمانی شوند.
سرطان زمانی دربدن روی می دهد که سلول هایی غیرطبیعی در بدن ایجاد شوند. سرطان ها به دو گونه کاهنده سلولی یا افزایش دهنده سلولی تقسیم می شوند.
به گفته سازمان بهداشت جهانی، WHO سرطان باعث ایجاد ۹.۶ میلیون مرگ و میر در سال ۲۰۱۸ میلادی درجهان شده است. ابتلا به سرطان بر اقتصاد کشور ها هزینه های منفی می گذارد. درسال ۲۰۱۰ کل هزینه اختصاص داده شده به سرطان افزون بر ۱.۱۶ تریلیون دلار بوده است.
گیاهان خانواده کلم حاوی ترکیب هایی هستند که با فعال شدن مسیر AMPK دربدن سلول های سرطانی را نابود می کنند.
بنا بر مطالعه های انجام شده بیش از ۱۰۰ نوع سرطان در دنیا وجود دارد که درتمامی آن ها شروع بیماری از نوعی دگرگونی غیرطبیعی دریک سلول شروع می شود.

سلول های سرطانی دارای عملکرد هایی خاص، چون رشد، مقابله با سلول های سیستم ایمنی بدن، فرار از مرگ سلولی، رشد و تکثیر غیرقابل کنترل، به دست آوردن منبع خونی برای تغذیه و رشد و تهاجم به دیگر بخش های بدن است.
کارشناسان به افراد توصیه می کنند برای حفظ سلامت و جلوگیری از ابتلا به انواع سرطان دررژیم خوراکی خود مصرف سبزیجات به ویژه سبزی های خانواده کلم را قرار دهند.
پژوهش های پیشین نشان داده است مصرف سبزیجات خانواده کلم می تواند سبب جلوگیری از پیشرفت سرطان سینه دربانوان شود.
منبع:Medical newstoday
انتهای پیام/

ترکیب سبزیجات راهکاری فوق العاده برای درمان سرطان

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009205{/gallery}

افزودن نظر