توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009193

کنکور ۹۸/ نحوه مطالعه دروس عمومی و تخصصی در روزهای باقیمانده به کنکور

کنکور ۹۸/ نحوه مطالعه دروس عمومی و تخصصی در روزهای باقیمانده به کنکور
کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن به دست آورد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید؛ خاطراتی که می تواند شیرین یا تلخ باشد.

در واقع کنکور را می توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ ۱۰۰ زدن در کنکور چه تاثیری در قبولی کنکوری ها دارد؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری ها را تار و مار می کند


برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کرده و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

چگونه با ۱۰۰ زدن در کنکور قبول شویم؟

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: منفی و صفر زدن اصلاً به نفع کنکوری ها نیست و نتیجه بسیار بدی دارد اما اگر داوطلبان درسی را ۱۰۰ بزنند قطعاً باعث پیروزی خواهد شد؛ اگر به درسی مسلط هستید، فکر نکنید که می توانید آن را در کنکور ۱۰۰ بزنید، پس از مطالعه و مرور درس مذکور غافل نشوید.

وی افزود: اگر درسی را در کنکور ۱۰۰ بزنیم قطعاً در نتیجه تأثیرگذار خواهد بود چراکه انحراف معیار بسیار مهم است، ۱۰۰ زدن درسی تأثیر بسیار مهمی در جابجایی تراز دارد چراکه تعداد افرادی که ۱۰۰ می زنند بسیار کم است و صفر زدن هم در افت تراز تاثیر زیادی دارد.

سراج ادامه داد: بیشتر دانش آموزان به دلیل وقت بیشتری که به دروس اختصاصی می دهند دروس عمومی را کمتر مطالعه می کنند یا به صورت جدی زمان برای آن ها در نظر نمی گیرند، در حالیکه اگر داوطلبان از اهمیت و تعداد تست های هر قسمت به درستی مطلع باشند، این دروس را هر روز در برنامه مطالعه خود می گنجانند.

وی بیان کرد: روش جمع بندی دروس عمومی، یکی از موضوعات خیلی مهمی است که کنکوری ها بسیار به آن فکر می کنند، نحوه مطالعه و جمع بندی دروس عمومی برای کنکور بسیار حائز اهمیت است؛ معمولاً کنکوری ها درباره اینکه مطالعه درس های عمومی را از چه زمانی شروع کنند، نیز دچار تردید هستند و در این مورد همه آن ها نظر خاصی ندارند.

کنکور ۹۸/ ۱۰۰ زدن در کنکور چه تاثیری در قبولی کنکوری ها دارد؟

سراج با بیان اینکه دروس عمومی به خاطر حفظی بودن و آسانی که نسبت به برخی از دروس اختصاصی دارند، می توانند سریع تر و راحت تر در ذهن داوطلبان بمانند، گفت: داوطلبان زیادی وجود دارند که برای کسب رتبه خوب از قبل دروس عمومی را در برنامه ریزی خود گنجانده اند، اما مابقی افراد می توانند با برنامه ریزی بهتر در زمان باقیمانده تا کنکور، درصد های قابل قبولی را در این دروس کسب کنید.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور


این مشاور تحصیلی ادامه داد: برای اینکه از زمان باقی مانده، بهترین استفاده را ببرید، نگاهی به آنچه مطالعه کرده اید، آنچه باقی مانده و همین طور نگاهی هم به خلاصه هایتان بیندازید؛ اگر نسبت دروس مطالعه نشده عمومی زیاد بود، حتماً سعی کنید که زمان در نظر گرفته شده برای عمومی ها را بالاتر ببرید، اما اگر در کل، دروس شما در قسمت مطالعه نشده در هر دو گروه عمومی و اختصاصی تقریباً یکسان بود، با توجه به اینکه میزان اطلاعات شما در هر گروه چقدر است و هر گروه از دروس خوانده نشده در بودجه بندی چه سهمی دارند و کلاً چقدر مهم هستند، تصمیم بگیرید و به آن ها زمان اختصاص دهید.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009193{/gallery}

افزودن نظر