توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1009179
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

اعزام بدون آزمون معلمان به مدارس خارج از کشور با حقوق ریالی

اعزام بدون آزمون معلمان به مدارس خارج از کشور با حقوق ریالی
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: برای جلوگیری از تعطیلی مدارس خارج از کشور و تامین نیروی انسانی تمهیداتی در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

اعزام بدون آزمون معلمان به مدارس خارج از کشور با حقوق ریالیغلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره روش های تامین نیروی انسانی برای مدارس خارج از کشور با توجه به مشکلات ارزی برای تامین حقوق معلمان اظهار کرد: با توجه به برنامه ریزی ها برای جلوگیری از تعطیلی مدارس خارج از کشور و حفظ آنها روش های متعددی در نظر گرفتیم که از جمله آن می توان به اعزام معلمان با حقوق ریالی مشاهده کرد.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی دولت برای تامین حقوق ارزی معلمان امسال تصمیم گرفتیم که از میان یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم موجود هر شخصی که متقاضی اعزام به خارج از کشور باشد، او را با پرداخت حقوق ریالی به مدارس اعزام کنیم؛ معلمان متقاضی برای اقدام باید به مرکز امور بین الملل یا پایگاه های مدارس خارج از کشور مراجعه کنند.

درخواست ۱۶۰ معلم برای اعزام به مدارس خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به اینکه تا کنون ۱۶۰ درخواست از سوی معلمان برای اعزام رسیده است اظهار کرد: متقاضیان تا پایان خرداد ماه فرصت دارند تا درخواست خود را اعلام کنند چرا که باید تا تیر ماه کار های ساماندهی نیرو ها انجام شود.

وی بیان کرد: همچنان مدارس خارج از کشور به قوت خود باقی خواهند ماند و فقط شیوه اداره آن را تغییر می دهیم که از جمله آن می توان به همین راهکار در نظر گرفته شده برای جذب معلم اشاره کرد.
کریمی تصریح کرد: البته تمهیدات دیگری همچون برگزاری آموزش مجازی و استفاده از دانشجویان مقیم کشور های خارجی برای تدریس به دانش آموزان را در نظر گرفته ایم.

برگزاری آزمون های هماهنگ در ۸۵ حوزه امتحانی مدارس ایرانی خارج از کشور

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره چگونگی برگزاری امتحانات پایان ترم در مدارس خارج از کشور گفت: از اول خرداد ماه آزمون هماهنگ پایان ترم در مدارس ایرانی سراسر دنیا برای پایه های اول تا دوازدهم برگزار شد و ۹۵۰ سری آزمون در ۲ افق زمانی ۱۵ دقیقه پیش از زمان در نظر گرفته شده به حوزه های امتحانی ارسال شد.
وی تصریح کرد: ۱۳ هزار و ۶۵۰ دانش آموز در ۸۵ حوزه امتحانی آزمون پایان سال خود را برگزار می کنند، همچنین در محل نمایندگی شهر هایی نظیر واشنگتن و نیویورک ۲۵ حوزه امتحانی برای دانش آموزان ایرانی در نظر گرفته شده است تا ۳۳ عنوان آزمون را در پایه های تحصیلی مختلف برگزار کنند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1009179{/gallery}

افزودن نظر