توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008899
متخصص و جراح مجاری ادرار در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

مهمترین دلایل بروز ناباروری در زوجین/ ۲۴ درصد مردم ایران نابارور هستند

مهمترین دلایل بروز ناباروری در زوجین/ ۲۴ درصد مردم ایران نابارور هستند
نریمانی گفت: آمار ناباروری در ایران حدود ۲۴ درصد است، باید با یافنن دلایل ایجاد این عارضه از بروز آن در کشور پیشگیری کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ارتباط مستقیم سبک زندگی با بروز بیماری ناباروری/ بروز ناباروری در ایران 24 درص د استرضا نریمانی متخصص و جراح مجاری ادرار و متخصص کلیه و مدیر مرکز ناباروری یزد در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: آمار ناباروری در ایران متفاوت با دیگر کشور های دنیا است به طوری که ناباروری در جهان ۱۵ درصد، اما در ایران در حدود ۲۴ درصد است، بیماری ناباروری می تواند در اثر تغذیه ناسالم و سبک زندگی نامناسب بروز پیدا کند.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات ناباروری باید عوامل ناباروری را در افراد و زوجین بررسی و شناسایی کنیم و با یافتن عوامل اثر گذار بر سلامت باروری از بروز این بیماری در جامعه جلوگیری کرد.

این متخصص کلیه و مجاری ادرار افزود: عواملی مانند استعمال دخانیات، سبک زندگی و حتی چاقی بر میزان باروری تاثیر می گذارد برای مثال استعمال سیگار می تواند باعث افزایش بروز ناباروری در افراد شود.

نریمانی ادامه داد: استفاده از مواد غذایی چرب و مصرف برخی از دارو ها باعث بروز مشکلات ناباروری در زوجین می شود و در این راستا ما می توانیم برای رفع ناباروری اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما آگاهی بخشی مردم به منظور کاهش ناباروری است، البته در زمان بروز این بیماری خوشبختانه اقدامات درمانی موثری در کشور انجام می شود.

نریمانی ادامه داد: جایگاه ایران در حوزه جراحی کلیه و مجاری ادرار بین دیگر کشور های جهان مناسب است، به همین دلیل زمانی که فرد با مشکل ناباروری به ما مراجعه می کند با انجام عمل های جراحی مختلف مانند عفونت جنسی و مصرف برخی از دارو ها این عارضه را رفع می کنیم.

بهره مندی ایران از جراحی میکروسکوپی برای رفع ناباروری

عضو مرکز ناباروری یزد گفت: امروزه در دنیا برای درمان بیماری ناباروری از روش جراحی پیشرفته میکروسکوپی استفاده می شود و ایران نیز همگام با کشور های پیشرفته از این روش برای درمان ناباروری بهره می برد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در یزد هزینه درمان این بیماری بسیار مناسب است و در مراکز ناباروری دولتی در سراسر کشور هزینه های قابل قبول از بیماران دریافت می کنند و اقدامات درمانی مناسبی به آن ها ارائه می کنند.

نریمانی گفت: متاسفانه تعدادافرادی که در حوزه درمان بیماری ناباروری مسئول به فعالیت هستند،کم است و فلوشیپ رشته آنتولوژی امسال به تازگی فعال شده و فارغ التحصیلی افراد در این رشته زمان بر است، پس باید صبر کنیم تا افرادی در این رشته تربیت شوند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008899{/gallery}

افزودن نظر