توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008634
معاونت علمی در هفته‌ای که گذشت؛

از رونمایی ۴ داروی ضدسرطان تا افزایش ۳ میلیارد تومانی جایزه برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان

از رونمایی ۴ داروی ضدسرطان تا افزایش ۳ میلیارد تومانی جایزه برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان
هفته گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخباری متعدد داشت که در این بسته خبری آن‌ها را بازگو می‌کنیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فناوری های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، هفته گذشته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اخبار متعددی داشت که در این بسته خبری آنها را بازگو می کنیم.

تبدیل پایان نامه های دانشجویی به محصولات دانش بنیان

ستاد توسعه فناوری های آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور دستیابی و ارتقاء بهره وری از آب و خاک، حل بحران های زیست محیطی کشور و ایجاد اشتغال مناسب در راستای معیشت پایدار جامعه، از پایان نامه ها و رساله های فناورانه که منجر به ایجاد کسب و کار در حوزه وظایف توسعه فناوری در این ستاد می شود حمایت می کند.

زیرساخت های تولید دارو در کشور باید تقویت شود

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری درباره تولید دارو در کشور، بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد کارخانجات تولید دارو در کشور کم است در حوزه تامین زیرساخت های این صنعت باید تلاش بیشتری کنیم.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تولید دارو در کشور یکی از مهم ترین نیاز هایی است که باید به آن توجه ویژه ای صورت گیرد، در چند سال اخیر در زمینه تولید دارو به موفقیت هایی رسیده ایم؛ اما باید زیرساخت های تولید دارو در کشور را تقویت کنیم.

حضور دانش بنیانی ها در نمایشگاه ایران هلث و اینوتکس

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) با هدف ارائه آخرین توانمندی های صنعت سلامت ایران طی روز های ۱۹ تا ۲۲ خرداد ۹۸ در محل نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت داخلی و خارجی برگزار می شود.

پاویون شرکت های دانش بنیان با هدف نمایش توانمندی های شرکت های دانش بنیان در سال رونق تولید در این ۲ نمایشگاه با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود. شرکت های دانش بنیان علاقمند می توانند جهت حضور در پاویون ضمن ثبت نام در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کنند.

رونمایی از ۴ داروی ضدسرطان تا پایان سال

مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دارو هایی که در دست تولید قرار گرفته اند، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ داروی ضد سرطان در دستور تولید هستند که دو نمونه از آن ها هفته پیش رونمایی شد و ۴ نمونه دیگر تا پایان امسال روانه بازار می شوند.

دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا طی یک برنامه ۳ ساله به کمک توان داخلی میزان یک میلیارد دلار صرفه جویی داشته باشیم که البته این موضوع به کمک دولت و صندوق توسعه ملی محقق می شود.

افزایش ۳ میلیارد تومانی اعتبار برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان از خدمات آزمایشگاهی

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری در راستای حمایت از برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان، مبلغ اعتبار تخصیص یافته برای دریافت خدمات آزمایشگاهی هر دانشجوی برگزیده سال تحصیلی ۹۸-۹۷، را از ۱۵ میلیون به ۲۰ میلیون ریال افزایش داد.

یک هزار و ۵۶۴ نفر دانشجوی برگزیده بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ می توانند تا سقف ۲۰ میلیون ریال هزینه خدمات آزمایشگاهی مورد نیاز خود را از محل این اعتبار، دریافت کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008634{/gallery}

افزودن نظر