توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008564
آموزش و پرورش در هفته‌ای که گذشت؛

از اعمال افزایش حقوق ۴۴۰ هزار تومانی دانشجومعلمان تا لغو امتحانات در شب‌های قدر

از اعمال افزایش حقوق ۴۴۰ هزار تومانی دانشجومعلمان تا لغو امتحانات در شب‌های قدر
آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری حول چگونگی برگزاری امتحانات در شب‌های قدر سپری شد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، از، آموزش و پرورش در هفته گذشته با اخباری چون قطعی شدن افزایش ۴۴۰ هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان، رسیدگی به شکایات از مدارس غیردولتی تا ۱۰ روز و تعیین نرخ شهریه مدارس غیردولتی تهران و البرز سپری شد.

افزایش ۴۴۰ هزار تومانی حقوق دانشجو معلمان قطعی شد

حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس درباره بحث های متعددی که در مدت اخیر درباره افزایش حقوق دانشجو معلمان مطرح شده بود، اظهار کرد: در جلسه امروز فراکسیون ولایی که با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاونان وی برگزار شد، پرداخت۴۴۰ هزار تومان افزایش حقوق دانشجو معلمان قطعی شد.

وی ادامه داد: با توجه به ارائه مستندات قانونی، آموزش و پرورشی ها نسبت به اعمال این افزایش حقوق متقاعد شدند و مقرر شد پس از انجام مراحل اداری این افزایش هر چه زودتر لحاظ شود.

نرخ شهریه مدارس غیردولتی تهران و البرز اعلام شد/ سقف شهریه با نرخ تورم رسمی مطابقت دارد

مجتبی زینی وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی اظهار کرد: میزان شهریه مدارس غیردولتی استان های تهران و البرز از امروز در سامانه مشارکت ها قابل مشاهده بوده و حداکثر شهریه در مقاطع تحصیلی مختلف در دوره ابتدایی ۹ میلیون و۴۰۰، در متوسطه اول ۱۱ و در متوسطه دوم ۱۵ میلیون تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش شهریه مدرسه به مدرسه و منطقه به منطقه متفاوت و متناسب با الگو های شهریه که سرفصل های ماده ۱۶ قانون بوده است، ادامه داد: میزان افزایش شهریه برای سال تحصیلی آینده از حدود ۶ درصد تا میزان نرخ رسمی تورم که توسط بانک مرکزی اعلام می شود، نوسان دارد و بیش از این مبلغ افزایشی نداریم.

برگزاری هر گونه آزمون در لیالی قدر غیرمجاز است/ امتحانات ۴ و ۸ خردادماه لغو می شود

محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درباره برگزاری امتحانات دانش آموزان در ایام شب های قدر اظهار کرد: باتوجه به تغییر زمان شروع ماه مبارک رمضان امتحانات پایه دوازدهم که از پیش تعیین شده بود به مناسبت شب های قدر تغییر پیدا کرد.

وی ادامه داد: درباره برگزاری امتحانات داخلی و هماهنگ هم طبق ماده ۱۰۰ آیین نامه اجرایی مدارس برگزاری هرگونه آزمون غیرمجاز خواهد بود و این موضوع پیش از آغاز امتحانات به مدارس اعلام شده بود.

واکنش آموزش و پرورش به ممنوعیت ورود معلمان مرد در مدارس استعداد های درخشان دخترانه

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد های درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان درباره بخشنامه ممنوعیت حضور معلمان مرد در مدارس استعداد های درخشان دخترانه که با گلایه دانش آموزان این مدارس همراه شده است، اظهار کرد: بخشنامه ای از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر ممنوعیت حضور معلمان مرد در تمام مدارس دخترانه ابلاغ شده است که مدارس استعداد های درخشان هم از این قاعده مستثنی نیستند.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز های علمی که این مدارس دارند و درخواست والدین مبنی بر حضور معلمان مرد در این مدارس به دنبال راهکاری برای ایجاد یک تبصره در این قانون هستیم.

مهاجرانی تصریح کرد: برای تعدیل این قانون مقرر شده است تا کارگروهی در حوزه پرورشی برای رسیدگی به این موضوع تشکیل شود تا نگرانی خانواده ها و دانش آموزان مدارس استعداد های درخشان هم در این زمینه کاهش یابد.

هدف گذاری برای پوشش تحصیلی ۵۰۰ هزار دانش آموز اتباع در مدارس کشور

غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور درباره چگونگی ثبت نام دانش‎ آموزان اتباع خارجی برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در حال آماده سازی بخشنامه ثبت نام برای سال تحصیلی آینده هستیم که به زودی به مدارس سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و امسال هم مانند سال های گذشته طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبه هیئت وزیران تحصیل تمام اتباع خارجی در سن تحصیل ( لازم التعلیم) در کشور مانعی ندارد.

وی ادامه داد: اتباع خارجی که پیش از این هم در مدارس کشور تحصیل کرده بودند می توانند با مراجعه به نزدیکترین مدرسه محل زندگی برای ثبت نام اقدام کنند و سعی می کنیم زمان نام نویسی را تقریبا با دانش آموزان داخلی هماهنگ کنیم تا مشکلی از نظر ثبت نام پیش نیاید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر هدف گذاری پوشش تحصیلی اتباع خارجی برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امسال ۴۷۸ هزار دانش آموز اتباع را تحت پوشش داشتیم و در نظر داریم تا در سال تحصیلی آینده جمعیتی ۵۰۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار دهیم.

رسیدگی به شکایات از مدارس غیردولتی تا ۱۰ روز

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر کارکرد دقیق سامانه های به کار گرفته شده، گفت: شهریه تعیین شده برای مدارس غیردولتی حتما باید از طریق این پرتال ها اطلاع رسانی دقیق شود تا اولیا از میزان شهریه مصوب مطلع شوند، همچنین مدارس موظف هستند پوستر شهریه را در معرض دید خانواده ها قرار دهند و ناظران حتما باید این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم موسسان مدارس غیردولتی با درک شرایط اقتصادی همراهی کنند و از اخذ وجوه اضافی تحت هر عنوانی خودداری کنند، به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست که حتی با دلایل موجه از اولیا هزینه اضافی دریافت شود.

وی ادامه داد: تیم هایی که با اطلاع قبلی یا بدون اطلاع قبلی از مدارس غیردولتی بازدید می کنند حتما موارد مذکور را مورد توجه قرار دهند تا مردم از مدارس ناراضی نباشند و احساس نکنند در حق آن ها اجحاف شده است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008564{/gallery}

افزودن نظر