توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008493

۴ خوردنی که در فضا ممنوع است/ فضانوردان چه خوراک‌هایی می‌خورند؟

۴ خوردنی که در فضا ممنوع است/ فضانوردان چه خوراک‌هایی می‌خورند؟
فضانوردان برای مصرف مواد خوراکی در فضا با محدودیت‌هایی روبرو هستند که اصلی‌ترین آن کمبود آب برای پرورش گیاه است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اولین سفر فضایی درسال ۱۹۶۱ به وسیله یوری گاگارین فضانورد روسی انجام و او به دورمدارکره زمین سفر کرد، از آن زمان تاکنون عصرسفر های فضایی شروع شده است و تعداد زیادی از انسان ها و حتی حیوانات به فراتر از جو زمین سفر کرده اند.

یکی از اصلی ترین نکات برای استمرار حیات انسان در سفر های فضایی، تغذیه آن ها با مواد خوراکی سالم است؛ فضانوردان امروزی محدودیت هایی برای مصرف برخی مواد خوراکی دارند و بیشتر مواد غذایی مصرفی آن ها حالت کنسرو یا پوره دارد.
دانشمندان در تلاش هستند تا تنوع مواد خوراکی مصرفی به وسیله فضانوردان را افزایش دهند تا افزون بر بهبود خلق و خو و ایجاد احساس نشاط در فضانوردان سبب، افزایش سلامت جسم و روح آن ها در طول سفر های طولانی مدت فضایی شوند.
از جمله خوراک هایی که اکنون فضانوردان نمی توانند مصرف کنند می توان نان گندم را نام برد. از نظر دانشمندان نان ارزش تغذیه ای فوق العاده زیادی برای فضانوردان ندارد، در عوض آن ها از نان ترتیلا برگرفته از ذرت استفاده می کنند.

مصرف ادویه هایی، چون نمک و فلفل و ترشیجات در فضا ممنوع است. زیرا امکان دارد به دلیل وجود میکروگرانش در ایستگاه فضایی بین المللی ذرات آن در فضا پراکنده و سبب ایجاد حساسیت در فضانوردان و آسیب به تجهیزات علمی شوند.

نوشیدن آب گاز دار یا همان سودا هم درفضا ممنوع است. نوشیدنی های گاز دارد در فضا به دلیل وجود میکروگرانش می توانند به شکل حباب در فضا تشکیل شوند.
آزاد شدن گاز نوشیدنی در معده فضانوردان می تواند سبب ایجاد عارضه های گوارشی در آن ها شود. همچنین در اثر برخود حباب شکل گرفته از نوشیدنی با تجهیزات امکان آتش گرفتن و بروز آسیب به وسایل پژوهشی وجود دارد.

بستنی نیز یکی دیگر از خوراکی های ممنوعه در فضاست. کارشناسان با توجه به ماهیت کرمی بستنی و آب شدن آن، مصرف این ماده خوراکی در فضای دارای میکروگرانش را توصیه نمی کنند و فضانوردان تنها در زمین می توانند از این ماده استفاده کنند.

بنا بر اعلام ناسا، اولین ماده خوراکی برای فضانوردان، در اختیار جان گلن اولین فضانورد آمریکایی قرار گرفته است که نوعی ماده خمیری شکل در بسته بندی آلومینیومی مشابه خمیردندان بوده است.

در طول ماموریت مرکوری فضانوردان از مواد خوراکی محدودی که در سفرباید استفاده می کردند شکایت داشتند و این سبب شد تا دانشمندان مواد خوراکی جدیدی برای سفر های فضایی فضانوردان تهیه کنند.
همچنین به تدریج خوراکی ها از لوله های آلومینیومی داخل کیسه های پلاستیکی تخلیه شده از هوا قرار گرفت.

هر فضانورد باید روزانه ۲۵۰۰ کالری مواد خوراکی مصرف کند، این مواد خوراکی باید سالم و دارای انرژی و مواد ویتامینی و معدنی کافی باشد تا سلامت جسمانی و روانی فضانوردان را در طول ماموریت خود در فضا حفظ کنند.
مواد خوراکی که به فضا منتقل می شوند باید به طورکامل خشک باشند، زیرا وجود مایع درخوراک می تواند سبب گسترش باکتری و ابتلای فضانوردان به بیماری شود.
رشد باکتری درمحیط های خشک محدود تر از محیط های مرطوب است. زمانی که مواد خوراکی به ایستگاه فضایی بین المللی می رسند آنجا فضانوردان می توانند آن ها را با آب محلول و ترکیبی مایع به دست آوردند.
امروزه با پیشرفت های صنعت نگهداری خوراک برای انتقال به فضا، خدمه مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی طیف مختلفی از خوراکی ها شامل انواع سوپ، پنیر، مرغ، برنج، میگو، تخم مرغ و غلات را در فضا مصرف می کنند.
همچنین نوعی اجاق برقی در ایستگاه فضایی وجود دارد که فضانوردان می توانند خوراک یا کنسرو های مصرفی خود را درون آن گرم کنند.
امروزه در ایستگاه فضایی بین المللی مواد غذایی هر ۹۰ روز یکبار از محفظه انجماد خارج شده و درمکانی برای دسترسی روزانه قرار می گیرد، همچنین فضانوردان کشور های مختلف، در مناسبت های گوناگون خوراک های سنتی و آئینی خود را در ایستگاه فضایی مصرف می کنند و به این ترتیب فرهنگ کشور خود را به اشتراک می گذارند.

کارشناسان در سال های اخیر با توجه به هدف گذاری برای ارسال انسان به سیاره مریخ یا کره ماه دست به آزمایش هایی برای پروش گیاهان خوراکی در فضا زده اند و امیدوارند با توجه به نتیجه های به دست آمده فضانوردان در آینده خوراک تازه درفضا مصرف کنند.
در جدیدترین ماموریت، فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی درآزمایشی به نام Veg-PONDS ۰۲ شرکت کرده اند که در آن تلاش می شود تا کاهوی رومی طبیعی در فضا به عمل آید.
کاهوی تولید شده در فضا با پرواز آتی کپسول فضایی کرودراگون اسپیس ایکس برای مطالعه و پژوهش به زمین بازگردانده خواهد شد.
در ادامه طرح دانشمندان در نظر دارند محصول های کشاورزی دیگری، چون گوجه فرنگی را نیز در فضا پرورش دهند. برای رشد گیاه در فضا با توجه به محدودیت مایعات، به طور معمول از قطره های آب جمع شده ناشی از بازدم ریه فضانوردان یا آب تصفیه شده ناشی از ادرار استفاده می شود.

برای رشد گیاهان به میزان زیاد آب نیاز است و کارشناسان امیدوار هستند راهکار هایی برای کاهش میزان آب مصرف گیاهان پیدا کنند.
در آینده نه چندان دور با سفر انسان به سیاره مریخ، نبود منبع آب می تواند عاملی خطرناک برای شکست طرح های پیشتازانه فضایی باشد و کارشناسان در تلاش برای ارائه راهکار هایی برای تولید مواد خوراکی سالم با میزان کم آب هستند.

منبع: fi.edu
Zmescience

انتهای پیام/

تغذیه فضانوردان درسفر های فضایی

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008493{/gallery}

افزودن نظر