توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008432
محرز در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

کاهش ابتلا به ایدز در زندان های کشور/ مهمترین راه انتقال و سن ابتلا به این بیماری کشنده در ایران

کاهش ابتلا به ایدز در زندان های کشور/ مهمترین راه انتقال و سن ابتلا به این بیماری کشنده در ایران
رئیس مرکز تحقیقات ایدز گفت: در زندان سرنگ به معتادان داده می‌شود و ایدز جدید در زندان‌ها بسیار کم مشاهده می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

مینو محرز استاد ممتاز بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس مرکز تحقیقات ایدز در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه راه انتقال ایدز در ایران اکنون تماس جنسی است، اظهار کرد: در ابتدا خون و فرآورده های خونی و پس از آن راه انتقال ایدز سرنگ مشترک بین زندانیان بود و امار ما تجمعی است زیرا زمانی مردان ۹۶ درصد و زنان ۴ درصد مبتلایان را تشکیل می دادند.

وی با اشاره به آمار ابتلا به ایدز در مردان و زنان ایرانی گفت: اکنون مردان ۶۵ درصد و زنان ۳۵ درصد مبتلایان را تشکیل می دهند و سن ابتلا به ۲۵ تا ۳۰ سال رسیده است.

استاد ممتاز بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره ایدز در بین زندانیان بیان کرد: در زندان به دلیل غربالگری و سرنگ به معتادان داده می شود و موارد ابتلا به ایدز جدید در زندان ها بسیار کم مشاهده می شود.

محرزتصریح کرد: زندانیان مبتلا به ایدز با تماس جنسی، تاتو و سرنگ مشترک ایدز، هپاتیت بی و سی را به سایر زندانیان منتقل می کنند.

زوجین باید هنگام ازدواج تست ایدز بدهند

وی ادامه داد: متاسفانه آگاهی به قدری پایین است که خانم های جوان در زمانی که قصد دارند باردار شوند و آزمایش های پیش از بارداری می دهند از ابتلا به ایدز با خبر می شوند که این زمان دیگر دیر است و باید پیش از ازدواج زوج ها تست ایدز بدهند.

استاد ممتاز بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی تهران بیان کرد: با ازدیاد کارتن خواب و معتادان متاسفانه خطر طغیان ایدز وجود دارد اما متاسفانه ۹۹ درصد راه انتقال ایدز در ایران از راه تماس جنسی است.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008432{/gallery}

افزودن نظر