توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1008387
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

نقش حائز اهمیت شرکت‌های دانش بنیان برای عبور از تحریم‌ها/ ایجاد مراکز فناور ضرورت کشور است

نقش حائز اهمیت شرکت‌های دانش بنیان برای عبور از تحریم‌ها/ ایجاد مراکز فناور  ضرورت کشور است
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نقش شرکت‌های دانش بنیان برای عبور از تنگناها و تحریم ها حائز اهمیت است.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، نقش حائز اهمیت شرکت های دانش بنیان برای عبور از تحریم ها/ ایجاد مراکز فناور  ضرورت کشور استغلام محمد زارعی، نماینده مجلس شورای اسلامی عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان سربازان میدان مبارزه برای مقابله با تحریم و برون رفت از مشکلات اقتصادی هستند، بیان کرد: این شرکت ها باید با واردات بی رویه مبارزه کنند و اگر این مهم بروز دهد ما می توانیم حتی فکر و اندیشه خود را در خدمت بشر قرار دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نقش شرکت های دانش بنیان در عبور از تحریم ها مهم و حائز اهمیت است، گفت: برخورداری از علم و تکنولوژی رای هر کشوری مهم است و خوشبختانه شرکت های دانش بنیان ما در سال های اخیر به عنوان یک ضرورت در جامعه شکل گرفته اند و می توانند ما را از وابستگی فناورانه به سایر کشورها بی نیاز کنند.

وی افزود: طبیعتا شرکت های دانش بنیان در شرایط عبور از تحریم ها نقش بسیار عمده ای دارند چرا که وقتی ملت تحریم می شود کشورهای تحریم کننده به دنبال وابستگی ها می گردند تا از آن سوء استفاده کنند.

استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان صورت نپذیرفته است

زارعی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فعالیت شرکت های دانش بنیان طی سال های اخیر رضایت بخش بوده یا خیر؟ گفت: این شرکت ها در به عرصه آوردن ایده های خود رشد چشمگیری داشته اند و این موضوع در جامعه هم نهادینه شده است. با همه این اوصاف هنوز استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان صورت نپذیرفته است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک ضرورت باید در کنار شرکت های دانش بنیان قرار گیرد تا به این شرکت ها کمک کند و در نهایت این امر به شکوفایی اقتصاد کشور منجر شود.

وی افزود: موفقیت و حرکت خوبی که شروع شده مرتبط با نوع نگاه صندوق نوآوری و شکوفایی است. در عین حال این صندوق باید یک نگاه بلند مدت و آرمانی نسبت به شرکت های دانش بنیان داشته باشد.

زارعی در ادامه خطاب به مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی، تاکید کرد: اگر صندوق در تحقق اهداف شرکت های دانش بنیان مجدانه وارد شود می توانیم به اهداف بزرگی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1008387{/gallery}

افزودن نظر