سفارش محصولات مورد نیاز جامعه به شرکت‌های دانش بنیان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی

سفارش محصولات مورد نیاز جامعه به شرکت‌های دانش بنیان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی خواست پیش از مراجعه شرکت‌های دانش بنیان به این صندوق، خود با سنجش نیازهای اصلی کشور به سراغ این شرکت‌ها برود و به آنها سفارش تولید محصول ارائه کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، محمداسماعیل سعیدی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر شرکت‌های دانش بنیان برای اخذ تسهیلات به صندوق نوآوری و شکوفایی مراجعه می‌کنند در حالی که بنده پیشنهاد می‌کنم خود مسئولان این صندوق بنا بر ضرورت و نیاز به سراغ شرکت‌های دانش‌بنیان بروند و با آنها همکاری کنند و منتظر نباشند تا این شرکت‌ها برای کسب حمایت به سمت صندوق حرکت کنند.

وی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی باید نیازهای کشور را احصا کرده و به شرکت‌های دانش بنیان سفارش محصول بدهد، البته صندوق نوآوری و شکوفایی که وظیفه حمایت مالی از شرکت‌های دانش بنیان و ایده‌های فناورانه را در کشور برعهده دارد، هم باید تقویت شود.

سعیدی در عین حال به شرکت‌های دانش‌بنیان توصیه کرد: به سراغ حلقه‌های مفقوده در بخش‌های مختلف تولیدی بروند و در بخش‌هایی که می‌توانند کمک‌رسان کشور باشند فعال‌تر کار کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه با اشاره به تاثیر فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در شرایط عبور از تحریم‌ها، گفت: ما اگر بخواهیم از تحریم عبور کنیم یکی از مسیرهای مطمئن، مسیر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است چراکه این شرکت‌ها به صورت علمی فعالیت می‌کنند.

نماینده تبریز در مجلس افزود: این شرکت‌ها نوعی خلاقیت در ابتکارات و اختراعات دارند که می‌توانند مسیر پیشرفت کشور را برای ما هموار کنند، بنابراین بنده معتقدم که باید به صورت جدی از این شرکت‌ها حمایت مالی و معنوی شود.

سعیدی تاکید کرد: مسئولان باید مسیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را بیش از پیش باز کرده و به نوعی این شرکت‌ها را در مسائل اقتصادی یاری کنند.

وی ادامه داد: امروز شرکت‌های دانش بنیان به قدری در کشور پیشرفت کرده‌اند که اگر مسئولان به این شرکت‌ها فرصت دهند، به طور قطع خواهند دید چگونه غافلگیر خواهند شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره میزان پیشرفت شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های اخیر، گفت: انصافاً این شرکت‌ها طی سالیان گذشته عملکرد بسیار خوبی داشتند لذا معتقدم باید به این شرکت‌ها فرصت داد تا رشد کنند چرا که کشور ما به تازگی وارد حوزه‌های دانش بنیان شده و تمام فعالیت‌های پیرامونی آن نوپا است.

انتهای پیام/

افزودن نظر