توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007881
رئیس سازمان اورژانس کشور مطرح کرد؛

راه اندازی دیسپچ ویژه افراد دچار مسمومیت

راه اندازی دیسپچ ویژه افراد دچار مسمومیت
کولیوند گفت: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای طرح دیسپچ ویژه افراد دچار مسمومیت در کمتر از ۲ ماه آینده اجرایی می‌شود.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، دیسپچ؛ مرکزی برای نجات جان بیماران دچار مسمومیت، پیرحسین کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور از ایجاد بستری مناسب برای نجات جان افراد دچار مسمومیت خبر داد.

رئیس سازمان اورژانس کشور درباره راه اندازی دیسپچ (مرکز مشاوره و ارتباطات تخصصی) ویژه افراد دچار مسمومیت گفت: این دیسپچ با همکاری معاونت درمان وزارت بهداشت، سازمان اورژانس، دانشگاه شهید بهشتی و بیمارستان لقمان حکیم ایجاد می شود.

کولیوند ادامه داد: برای این منظور فضایی مناسب در بیمارستان لقمان حکیم ایجاد شده است که تکنسین های اورژانس و پزشکان متخصص به زودی در آن مستقر می شوند.

وی درباره آموزش های لازم افراد حاضر در این مرکز گفت: تکنسین های مستقر بعد از آموزش های ویژه در زمینه مسمومیت و پزشکان متخصص بعد از طی دوره آشنایی با امکانات نرم افزاری و سخت افزاری آمبولانس ها در این مکان مستقر خواهند شد.

رئیس سازمان اورژانس کشور در خصوص نحوه عملکرد دیسپچ گفت: به محض اینکه برای فرد دچار علائم مسمومیت درخواستی از سوی ١١۵ شود بعد از رسیدن نیروهای اورژانس به آن محل و انجام اقدامات اولیه درمانی بلافاصله با این دیسپچ تماس گرفته می شود و تکنسین ها و متخصصانی که به صورت ۲۴ ساعته در آن محل حضور دارند به صورت تریاژ تلفنی نیرو های آمبولانس را راهنمایی می کنند که در آن لحظه چه کارهایی را انجام دهند و سپس به بیمارستان مربوطه اعلام می کنند که بیماری با این مشخصات در حال انتقال است و بیمار نیز بدون اتلاف وقت و از همان لحظه آغاز در صحنه حادثه تحت درمان قرار می گیرد.

کولیوند دسترسی سریع و آسان بیماران به پزشک فوق تخصص مسمومیت و تسریع در روند درمان بیماران را از مزایای این طرح عنوان کرد.

رئیس سازمان اورژانس کشور در پایان گفت: با تامین بودجه مورد نیاز و مکان مناسب اجرای این طرح در کمتر از ۲ ماه آینده اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

نحوه عملکرد دیسپچ ویژه مسمومیت

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007881{/gallery}

افزودن نظر