توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007672

آرتروز ثانویه در کمین پیچ خوردگی‌های مکرر مچ پا/ نکاتی که باید درباره پیچ‌خوردگی مچ پا بدانید

آرتروز ثانویه در کمین پیچ خوردگی‌های مکرر مچ پا/ نکاتی که باید درباره پیچ‌خوردگی مچ پا بدانید
فوق تخصص جراحی پا و مچ پا گفت: پیچ خوردگی‌های مکرر مچ پا فرد را مستعد ابتلا به آرتروز ثانویه و ناپایداری مزمن مچ پا منجر می‌کند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، آرتروز ثانویه در کمین پیچ خوردگی های مکرر مچ پا/ نکاتی که در مورد پیچ خوردگی مچ پا باید بدانید، به گزارش روابط عمومی انجمن جراحان ارتوپدی ایران، محسن موحدی یگانه، فوق تخصص جراحی پا و مچ پا درباره پیچ خوردگی مچ پا اظهار کرد: پیچ خوردگی مچ پا یکی از مشکلات شایعی است که به غیر از ورزشکاران در افراد عادی هم رخ می دهد و به صورت کلی می توان گفت که پیچ خوردگی مچ پا تعریفی از اتفاقات متعدد در محدوده مچ پاست.

رئیس گروه جراحی پا و مچ پا در انجمن افزود: پیچ خوردگی مچ پا در موارد خفیف ناشی از کشیدگی های ساده در عناصر نگهدارنده مچ پا همچون تاندون ها، رباط و کپسول مفصلی است.

موحدی یگانه گفت: در صورتی که پاره شدن تاندون و رباط، آسیب غضروفی و یا آسیب عصبی اطراف مچ پا به وجود آید آسیب بوجود آمده از نوع پیچیده میباشد و نیاز به درمان های تخصصی دارد.

فوق تخصص جراحی پا و مچ پا با بیان اینکه تشخیص به موقع پیچ خوردگی مچ پا در درمان آن بسیار حائز اهمیت است، گفت: بیماران در صورتی که دچار مشکل در مچ پای خود شوند به طور قطع باید به افراد متخصص مراجعه کنند تا عناصر مختلف در محدوده مچ پای آن ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ تا ۵۶ درصد پیچ خوردگی های مچ پا ممکن است به دنبال عدم درمان مناسب، به ناپایداری مزمن مچ پا منجر شود و عوارض جدی را به همراه داشته باشد، گفت: عوارض اصلی پیچ خوردگی مچ پا شامل درد های مستمر و مداوم (بیش از سه ماه)، احساس خالی کردن مچ پا و پیچ خوردگی های مکرر مچ پاست.

این فوق تخصص جراحی پا و مچ پا با تاکید بر اینکه پیچ خوردگی های مکرر مچ پا فرد را مستعد ابتلا به آرتروز ثانویه می کند، گفت: انتخاب کفش مناسب در پیشگیری از پیچ خوردگی های مچ پا بسیار حائز اهمیت است و کفش هایی با پاشنه بلند و باریک که خانم ها استفاده می کنند، می تواند احتمال پیچ خوردگی مچ پا را چندین برابر کند.

وی گفت: برخی از بیماری های زمینه ای جسمی همچون افرادی که دچار شلی مفاصل هستند یا کف پای صاف دارند، احتمال پیچ خوردگی مچ پا در آن ها بیشتر است، همچنین افراد دارای وزن زیاد و افرادی که از نظر اسکلتی دچار دفورمیتی یا بدشکلی همچون انحراف زانو، انحراف مچ پا یا پاشنه پا باشند بیشتر دچار پیچ خوردگی مچ پا می شوند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007672{/gallery}

افزودن نظر