توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007518

ربات‌های فوتبالیست رقیب جدی ورزشکاران می‌شوند

ربات‌های فوتبالیست رقیب جدی ورزشکاران می‌شوند
به تازگی ربات‌های ورزشکار به حریفی تمرینی و رقبایی سرسخت برای انسان‌ها تبدیل شده‌اند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

به گزارش خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، صنعت ساخت ربات در سال های اخیر در دنیا پیشرفت های فراوان کرده است. این ربات ها درصنعت های مختلف از جمله کارگاه ها و کارخانه ها، بخش درمان، ورزشی و حتی فضانوردی وارد شده اند و به رقیبی جدی برای انسان ها تبدیل شده اند.
کارشناسان بیم از آن دارند که در سال های آینده هوش مصنوعی سبب بیکار شدن انسان ها شود، از بین ربات های انسان نما، ربات Pepper در بسیاری از زمینه ها دردنیا مورد استفاده قرار گرفته است.
ربات های کارگر با دارا بودن بازو های الکترونیکی می توانند به حمل اشیا بپردازند درحالی که سایرربات ها دارای قابلیت های متفاوتی هستند.
شرکت تویوتا به تازگی نوعی ربات به نام Cue ۳ تولید کرده است که می تواند به خوبی به انجام بازی بسکتبال بپردازد. به گفته محققان درحالی که فناوری ساخت ربات ها توسعه می یابد، مهارت ها و قابلیت های آن ها نیز درسال های اخیر افزایش یافته است.

از جمله دیگر ربات های ورزشکار می توان ربات های اسکی باز، ربات های فوتبالیست اشاره کرد،. در ادامه با برخی از مشهورترین نمونه ربات های ورزشکار آشنا می شوید. این ربات ها درصورت ادامه پیشرفت درساخت به رقیبی جدی برای انسان ها درسال های نه چنان دور تبدیل خواهند شد.

مشهورترین نمونه ربات های ورزشکار

ربات مخصوص بازی تنیس با نام Forpheus یکی از مشهورترین ربات های ورزشکار در دنیاست که به انجام بازی پینگ پونگ می پردازد.

ربات Sumo bot که مخصوص ورزش سنتی ژاپنی ها به نام سومواست و می تواند حریفی قدرتمند برای شکست دیگر ورزشکاران باشد.

ربات Cue ۳، این ربات به وسیله شرکت تویوتا در ابعادی برابر با ابعاد ورزشکاران انسانی تولید شده است و حتی می تواند در لیگ های حرفه ای بسکتبال در کنار ورزشکاران مورد استفاده قرار بگیرد.
ربات Robo Cup Robo Cup که نسل آینده ربات های فوتبالیست است و به گفته کارشناسان درسال های آینده حتی برتر از ورزشکاران انسانی می تواند به انجام ورزش فوتبال بپردازد.

کارشناسان امیدوار هستند در سال های آینده با پیشرفت فناوری ساخت و بهبود الگوریتم های هوش مصنوعی ربات های ورزشکار در کنار ورزشکاران انسانی به انجام سابقه های ورزشی بپردازند و حتی درمسابقه ها صاحب امتیاز و مقام شوند.
در ربات های ورزشکار از تجهیزات مختلفی، چون دوربین، مفصل های هوشمند با دامنه حرکتی وسیع استفاده می شود تا بتوانند حرکت هایی مشابه انسان ها داشته باشند.
ربات های ورزشکار در رشته هایی چون مسابقه ماشین رانی سرعتی هم وارد شده اند و می توانند در آینده رقیب قهرمانان این رشته های ورزشی شوند.
کارشناسان حتی به تازگی با استفاده از هوش مصنوعی و مطالعه بیش از ۴۰۰ رشته ورزشی مختلف نوعی ورزش به نام SpeedGate ابداع کرده اند که به وسیله هوش مصنوعی ارائه شده است.
منبع: singularityhub
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007518{/gallery}

افزودن نظر