توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007451
فشارخون بدانیم و اقدام کنبم/ اسدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

استرس و اضطراب فشار خون بالا به جانتان می‌اندازد/ کارشناسان سلامت روان در کمپین ملی کنترل فشار خون مشارکت می‌کنند

استرس و اضطراب فشار خون بالا به جانتان می‌اندازد/ کارشناسان سلامت روان در کمپین ملی کنترل فشار خون مشارکت می‌کنند

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

مشاور دفتر سلامت روان وزارت بهداشت گفت: استرس و اضطراب در ابتلا به بیماری هایی، چون فشار خون بالا موثر است.
استرس و اضطراب فشار خون بالا به جانتان می اندازد/ کارشناسان سلامت روان در کمپین ملی کنترل فشار خون مشارکت می کنند
اسدی معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و سلامت روان وزارت بهداشت درباره تاثیر استرس در افزایش فشار خون و مشارکت کارشناسان سلامت روان در کمپین ملی کنترل فشار خون در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: یکی از مهمترین فاکتور ها و عوامل موثر در بسیاری از مشکلات جسمی مانند فشار خون، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و حتی سرطان ها استرس و اضطراب ناشی از وسایل اجتماعی اقتصادی و سیاسی است.
وی ادامه داد: یکی از راهکار ها و ورش های مناسب برای درمان بیماری های غیر واگیر کاهش استرس در افراد است که این مسئله با کنترل استرس و اضطراب برطرف می شود.
اسدی بیان کرد: اگر افراد آموزش های لازم را در کنترل اضطراب ببینند و سبک زندگی خود را تغییر دهند و مهارت های مقابله و مدیریت استرس، خشم و حل مسئله را آموزش ببینند تاثیر بسیاری در کاهش استرس های روحی می گذارند.
مشاور دفتر سلامت روان وزارت بهداشت تصریح کرد: وقتی افراد برای ساعات فراغت یا استراحت خود برنامه ریزی می کنند برنامه هایی چون گشت و گذار در طبیعت و ورزش به عنوان سبک زندگی درست می تواند در کاهش استرس و اضطراب و در نتیجه ابتلا به بیماری هایی چون فشار خون بالا تاثیر گذار باشند.

رسانه ها باید از پخش اخبار منفی تا حد امکان خودداری کنند

وی افزود: البته امنیت اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نیز در بروز استرس و اضطراب بسیار نقش دارند و رسانه ها باید از پخش اخبار منفی تا حد امکان خودداری کنند چرا که اخبار منفی به افزایش استرس و اضطراب و ابتلا به فشار خون بالا و بیماری های قلبی عروقی نقش دارند.
اسدی تاکید کرد: بیماری های چون دیابت و فشار خون پایه های جسمی دارند و افراد باید برای تشخیص درمان به موقع به پزشک مراجعه کنند و کنار کاهش استرس و اضطراب درمان دارویی نیز بگیرند.
مشاور دفتر سلامت روان وزارت بهداشت یادآوری کرد: تمام کارشناسان سلامت روان در مراکز جامع سلامت در کنار سایر گروه های بهداشتی حضور دارند و مداخلات لازم به کاهش استرس و اضطراب مبتلایان به فشار خون بالا کمک می کنند.
انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007451{/gallery}

افزودن نظر