توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007389
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

استخراج نیاز داخل رسالت شرکت‌های دانش بنیان در سال رونق تولید

استخراج نیاز داخل رسالت شرکت‌های دانش بنیان در سال رونق تولید
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: در سال رونق تولید شرکت‌های دانش بنیان باید ابتدا نیاز کشور را استخراج کنند و سپس قدم بردارند.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، استخراج نیاز داخل رسالت شرکت های دانش بنیان در سال رونق تولیدفریده اولادقباد، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه فن آوری گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: یکی از راهکارهایی که می تواند ما را به سمت رونق تولید سوق دهد شرکت های دانش بنیان است.

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: شرکت های دانش بنیان باید نیازهای داخلی کشور را استخراج و شروع به تولید محصول کنند و بعد به فکر برندسازی و تجاری سازی محصول خود باشند. این شرکت ها در عین حال می توانند پس از تامین بازارهای داخلی، به فکر صادرات محصولات خود به سایر کشورها باشند تا از این طریق ارزآوری به کشور داشته باشند.

وی در ادامه به شرکت های دانش بنیان توصیه کرد به دغدغه مقام معظم رهبری که همان رونق تولید است بیش از پیش اهمیت داد و تعامل شان را با دانشگاه ها و نیروهای نخبه را قطع نکنند و این ارتباطات را همیشه حفظ کنند.

اولاد قباد با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در حمایت از شرکت های دانش بنیان، گفت: به نظر بنده صندوق نوآوری شکوفایی در مرحله اول باید خوب معرفی می شد. اگر این صندوق از همان ابتدای تاسیس خوب معرفی و وظایف و عملکرد آن گزارش داده می شد شاید امروز وضعیت بهتری پیدا می کرد.

مشتری مداری هدف مهم شرکت های دانش بنیان

اولادقباد با اشاره به تاثیر فعالیت شرکت های دانش بنیان در شرایط عبور از تحریم ها، گفت: با توجه به اینکه سال ۹۸ توسط مقام معظم رهبری مزین به سال رونق تولید شده به نظر می رسد رسالت شرکت های دانش بنیان نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است.

اولادقباد تاکید کرد: امیدواریم این شرکت ها در راستای تامین نیازهای داخلی و افزایش تولید باکیفیت، به بازآفرینی هم توجه داشته باشد، یعنی مشتری مداری را مدنظر خود قرار دهند.

وی در پایان درباره روند فعالیت های شرکت های دانش بنیان طی سال های گذشته اظهار کرد: شرکت های دانش بنیان طی سال های اخیر روند رو به رشدی داشته اند و امیدواریم بتوانند نقش مهمی در همه حوزه های علمی و فناوری به خصوص در حوزه اقتصادی ایفا کنند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007389{/gallery}

افزودن نظر