توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007324

کنکور ۹۸/ همه چیز درباره تاثیر دروس پایه دوازدهم در قبولی کنکوری‌ها

کنکور ۹۸/ همه چیز درباره تاثیر دروس پایه دوازدهم در قبولی کنکوری‌ها
کنکور؛ آزمون مهم علمی است که با برنامه‌ریزی دقیق و رعایت نکات کلیدی می‌توان نتیجه خوبی در آن کسب کرد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، ، کنکور یکی از مهم ترین آزمون های زندگی هر فرد و جزو خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می آید؛ خاطراتی که می تواند شیرین یا تلخ باشد.

در واقع کنکور را می توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است.

کنکور ۹۸/ معدل در قبولی کنکور تأثیر دارد یا خیر؟

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه ریزی مناسب، خواب کافی، تغذیه مناسب و مغذی، همراهی خانواده، ورزش، داشتن هدف، دوری از استرس و اضطراب، توکل و ایمان به خدا، همت بالا، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داد و آن را رعایت کرد.


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸/ دمنوش مفید و پرطرفداری که استرس کنکوری ها را تار و مار می کند


برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته اید و می توان با آرامش کامل و برنامه ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کرد؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس، روش های موفقیت را کسب کرده و نتیجه ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید.

معدل چه تاثیری در قبولی کنکور دارد؟

سهیل سراج مشاور تحصیلی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه معدل در قبولی کنکور تأثیر دارد یا خیر، اظهار کرد: معمولا معدل تاثیر مثبت ۳۰ درصدی در روند ارزیابی کنکور دارد؛ قطعاً اگر معدل بالاتر باشد داوطلبان نتیجه بهتری می گیرند.

وی ادامه داد: معدل برای داوطلبان نظام جدید شامل تاثیر معدل پایه دوازدهم است که نمرات نهایی پایه دوازدهم در رشته های ریاضی و تجربی و انسانی را شامل می شود؛ اما اینکه میزان تاثیر معدل در کنکور ۹۸ چند درصد و این تاثیر به صورت مثبت است یا منفی؟ در حال حاضر مشخص نشده است، اما احتمالا تاثیر معدل در کنکور نسبت سال گذشته افزایش پیدا کند.

این مشاور تحصیلی افزود: کنکور آزمونی نتیجه دار است که فرد باید در آن درصد هایی را کسب کند؛ در معدل امتحان نهایی، دروس کتبی در کنکور تأثیرگذار است.

کنکور ۹۸/ معدل در قبولی کنکور تأثیر دارد یا خیر؟


بیشتر بخوانید: کنکور ۹۸| ۸ نکته کلیدی و مهم برای موفقیت در کنکور


کنکوری ها باید به دروس پایه دوازدهم مسلط باشند

این مشاور تحصیلی با تأکید بر اینکه کنکوری ها باید بر دروس پایه دوازدهم تسلط کافی داشته باشند، گفت: دروس پایه دوازدهم در کنکور تاثیر زیادی دارد؛ معدل ترم اول و معدل سال های گذشته و معدل دروسی که مدرسه امتحان می گیرد به هیچ وجه تأثیری در کنکور ندارد و فقط دروس کتبی که به صورت نهایی در سال دوازدهم برگزار می شود، در کنکور موثر هستند.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007324{/gallery}

افزودن نظر