توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1007306
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

هدف گذاری برای پوشش تحصیلی ۱۵ هزار دانش آموز اتباع در مدارس کشور

هدف گذاری برای پوشش تحصیلی ۱۵ هزار دانش آموز اتباع در مدارس کشور
رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: پیش‌بینی می‌کنیم امسال ۵۰۰ هزار دانش آموز را تحت پوشش قرار دهیم.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، هدف گذاری برای پوشش تحصیلی ۱۵ هزار دانش آموز اتباع در مدارس کشورغلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره چگونگی ثبت نام دانش‎ آموزان اتباع خارجی برای سال تحصیلی آینده اظهار کرد: در حال آماده سازی بخشنامه ثبت نام برای سال تحصیلی آینده هستیم که به زودی به مدارس سراسر کشور ابلاغ خواهد شد و امسال هم مانند سال های گذشته طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مصوبه هیئت وزیران تحصیل تمام اتباع خارجی در سن تحصیل ( لازم التعلیم) در کشور مانعی ندارد.

وی ادامه داد: اتباع خارجی که پیش از این هم در مدارس کشور تحصیل کرده بودند می توانند با مراجعه به نزدیکترین مدرسه محل زندگی برای ثبت نام اقدام کنند و سعی می کنیم زمان نام نویسی را تقریبا با دانش آموزان داخلی هماهنگ کنیم تا مشکلی از نظر ثبت نام پیش نیاید.

ضوابط ثبت نام دانش آموزان اتباع خارجی در مدارس ایرانی

کریمی با اشاره به ضوابط ثبت نام برای دانش آموزان اتباع خارجی که بار اول در مدارس ایرانی ثبت نام می کنند، گفت: این دانش آموزان حداقل باید ۲ سال سابقه حضور در ایران را داشته باشند.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور تصریح کرد: شرط اقامت دو ساله برایت حصیل در کشور با هدف جلوگیری از موج مهاجرت ها به کشور است تا برخی اتباع به بهانه تحصیل فرزندان بدون ضابطه وارد کشور نشوند و شرایط را به گونه ای در نظر گرفتیم که دانش آموزان اتباع حاضر در کشور با کمترین مشکل در مدارس تحصیل کنند.

تحصیل ۱۲۷ هزار دانش آموز اتباع خارجی غیر مجاز در مدارس کشور

کریمی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری تمامی اتباع حتی آنهایی که مدارک قانونی اقامتی ندارند می توانند برای ثبت نام اقدام کنند، البته باید با مراجعه به وزارت کشور و طی کردن مراحل قانونی کارت سلامت دریافت کرده باشند.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور با بیان اینکه ایران تنها کشوری است که حتی به اتباع غیر مجاز هم امکان تحصیل می دهد، گفت: سال گذشته حدود ۱۲۷ هزار دانش آموز اتباع خارجی غیر مجاز در مدارس کشور تحصیل کردند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر هدف گذاری پوشش تحصیلی اتباع خارجی برای سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امسال ۴۷۸ هزار دانش آموز اتباع را تحت پوشش داشتیم و در نظر داریم تا در سال تحصیلی آینده جمعیتی ۵۰۰ هزار نفری را تحت پوشش قرار دهیم.

انتهای پیام/

تماشاخانه تصویر

{gallery}1007306{/gallery}

افزودن نظر