مهدی‌پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه‌گران از آرمان‌های‌مان کوتاه نمی‌آییم

مهدی‌پور: قانون اساسی بر مبنای بازگشت نظام پارلمانی اصلاح شود / با فشار فتنه‌گران از آرمان‌های‌مان کوتاه نمی‌آییم
دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان گفت: پیشنهاد ما بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه و بازنگری قانون اساسی بر همین محور می‌باشد؛ امید است که این اصلاح ساختاری، راه را برای پیشرفت کشور و پررنگ‌تر شدن نقش جوانان در آینده آن هموارتر سازد.

محمد امین مهدی پور، دبیر کل جامعه اسلامی دانشجویان عصر امروز در دیدار رمضانیه سال ۹۸ دانشجویان با رهبر انقلاب، به نمایندگی از جامعه اسلامی دانشجویان به سخنرانی پرداخت.

متن کامل این سخنرانی به شرح زیر است:
بنده امروز سلام گرم دوستانم در اعضای بزرگترین اتحادیه دانشجویی کشور را محضر شما پدر دلسوز و مهربان اعلام می نمایم. امروز دهه پنجم انقلاب اسلامی را در شرایطی شروع می کنیم، که دشمنان اسلام و ملت ایران بیش از هر زمانی از ابهت و عظمت انقلاب اسلامی واهمه دارند؛ افرادی که روزی در تلاش بودند تا با حمله نظامی و جنگ نرم و تحریم اقتصادی، ایران اسلامی را زمین گیر کنند، امروز یا مرده اند و یا نفس های آخرشان را می کشند.
در میان این کارزار، یک ملت انقلابی همواره حرف آخر خود را همان اول می زند: آقایان غرب زده، ما را از آن طرف مرز ها نترسانید که در آنجا خبری نیست، بلکه از دید ما تهدید اصلی عدم استفاده از ظرفیت های داخلی است. دشمن هر چقدر بر ما بتازد ما قوی تر خواهیم شد و در آخر این کارزار آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.

لذا امروز چند مسئله ای در باب اقتصاد، ساختار های سیاسی کشور، آموزش و پرورش و دانشگاه ها خدمت حضرتعالی عرض خواهم نمود.
انقلاب اسلامی ما با روند اقتصادی موجود، در معرض آسیب های جدی قرار دارد، برای اینکه در این بعدش هنوز اسلامی نشده است.
متاسفانه با توجه به روند های کلی کشور، تاثیر نرخ ارز به حدی زیاد است که موجب بزرگترین هرج و مرج اقتصادی تاریخ کشور شده است. این که در یک دهه، میزان سقوط ارزش پول ملی ایران بیشترین میزان در جهان (پس از سوریه) باشد، اصلا متعارف و منطقی نیست. البته در شرایطی که دولت منفعل و بازار عنان گسیخته است و وزارتخانه های متولی کار و صنعت و اقتصاد توسط گروه های رانتی اشغال شده اند، وضعیت نباید بهتر از این باشد.

از آنجا که دولت و نهاد های وابسته به آن، بزرگترین عرضه و تقاضا کننده ارز می باشند و این دولت بیشترین اختیارات را نسبت به دولت های سابق داشته است، در صورتی که تدبیر درستی اندیشده شود، افزایش ارزش پول ملی، هدفی دور از دسترس نخواهد بود.

آقاجان، در چنین شرایط اقتصادی که قشر محروم و مستضعف با مشکلات معیشتی متعدد مواجه است، نمایش تجملات آقازاده ها در فضای حقیقی و مجازی، نمکی است بر روی زخم ملت قهرمان ما. در این راستا از حضرتعالی تقاضا داریم تا دستور فرمایید دستگاه های مسئول با سرعت و دقت هرچه تمام تر نسبت به تدوین و اجرای آیین نامه قانون رسیدگی بر اموال مسئولین اقدام کنند.

لزوم بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه
در باب مردم سالاری دینی، یک حکومت اسلامی می بایست ساختار دقیق تربیت نیرو ها و مدیران آینده خود را برای مردم و نخبگان مشخص نماید تا در مقابل، توده های مردم نیز نقش خود را در تحقق دولت اسلامی دانسته و به آن عمل کنند. اما اگر در جامعه اسلامی این ساختار مشخص نباشد، مسلما در آن جامعه باند های قدرت و ثروت بوجود می آیند که خطرشان برای حکومت اسلامی چندین برابر بیشتر است؛ در آن زمان کم کم افراد جای ارزش ها را می گیرند.

در چنین سیستم نیمه پارلمانی نیمه ریاستی ناقص، گروه های سیاسی صرفاً کارکرد انتخاباتی داشته و هیچ یک پاسخگوی وضعیت کشور نیستند. همین خود باعث می شود که مردم در مواقعی هم که گلایه به حقی داشته باشند، مشکلات را به پای حاکمیت بنویسند و خروجی چنین سیستمی آقازاده پروری خواهد بود.

پیشنهاد ما بررسی جدی و دوباره نظام پارلمانی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه و بازنگری قانون اساسی بر همین محور می باشد؛ امید است که این اصلاح ساختاری، راه را برای پیشرفت کشور و پررنگ تر شدن نقش جوانان در آینده آن هموارتر سازد.
راستی آقاجان، صحبت از گام دوم شد و جوانگرایی؛ برداشت ما این است که حضرتعالی گام دوم را خطاب به همه امت اسلامی بیان کردید، اما متاسفانه افرادی معدود و حلقه هایی خاص، به گام دوم خیانت، و آن را تعبیر به جوانگرایی صرف که منظور خودشان بودند کرده و اینگونه خواستند سهم خود را از قدرت بگیرند.
جوان حزب اللهی قدرت طلب نیست
اما از نظر ما جوان حزب اللهی قدرت طلب نیست و گام دوم، گام تاریخی تمامی ملت ایران است.

گام دوم، گام آن زن و مرد و دانشجو و کارگری است که برای پیشرفت کشورش تلاش می کند و گام آن مدیری است که اگر شهر را آب برد، در حوزه مسئولیت خود مشغول به خدمت باشد؛ نه در خارج از کشور مشغول به خوش گذارنی و عشرت.

حضرت آقا؛ بنده به عنوان دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ارادت ویژه معلمان این سرزمین را خدمت شما، به عنوان مدافع واقعی آموزش و پرورش اعلام می نمایم. در جامعه اسلامی ما قرار بود آموزش و پرورش و آموزش عالی مکمل هم باشند، اما پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، تبعیض و تفاوت های میان این دو، چه بسیار زیاد است.

قاطعانه می گویم اصلاح آموزش و پرورش جز از مسیر دانشگاه فرهنگیان میسر نمی گردد، اما دست های پشت پرده خواهان زمین زدن این دانشگاه هستند. آن هایی که روزی در سفارت خانه هایشان به عدالت خواهان ما نذری می دادند، امروز خوب می دانند که برای منحرف کردن مسیر آینده انقلاب می بایست آموزش و پرورش و تربیت معلم را هدف گرفته و آن را به محیطی رخوت انگیز بدل کرده و معلم ایرانی را تو سری خور بار آورده و او را درگیر مشکلات معیشتی کنند.

آن ها خوب می دانند که امروز باید از طرح خرید خدمات آموزشی حمایت کنند و برای دانش آموزان ما، مدرسه های به اصطلاح مجهز بسازند و آن وقت مدیران جنتلمن را در راس این مدارس گمارده و سند ۲۰۳۰ را در خفا اجرا کنند.

این روز ها خبر های ناخوشایندی از شورای عالی انقلاب فرهنگی به گوش می رسد؛ خبر هایی که حاکی از آن است که افرادی می خواهند با به حداقل رساندن اعضاء شورا و برگزار نشدن جلسات آن، سیاست گذاری فرهنگی را از این شورا بگیرند؛ لذا از حضرتعالی استدعا داریم نسبت به این مسئله ورود کرده و مانع از نابودی عالی ترین شورای سیاست گذاری فرهنگی کشور شوید.
مسئولان وزارت علوم و دانشگاه سمپاد فتنه گران هستند
آقاجان در دانشگاه ها هم، دانشجویان مؤمن و انقلابی امروز ضرورت ها را بیش از هر زمانی درک کرده اند و برای حفظ سنگر انقلاب در دانشگاه ها لحظه ای درنگ نمی کنند. اما نکته جالب اینجاست که در این وانفسای جنگ نرم، وزارت علوم و دانشگاه ها، روز به روز فشار ها را بر مجموعه های دانشجویی انقلابی بیشتر می کنند، گویا آقایان سمپاد فتنه گران هستند.

فتنه گرانی که قرار بود جایگاهی در دانشگاه نداشته باشند، وقاهت را به سر حدی رساندند که دوباره از اتحادیه ما به دادگاه قضائی شکایت کرده و به خیالشان می خواهند همین دفتری را هم که شما برای فعالیت به ما داده بودید ، از ما گرفته و آواره مان کنند.
ولی رهبرا؛ اف بر ما که با فشار اینان و بعضی رفقای فتنه گرشان بخواهیم از آرمان هایمان کوتاه آمده و جبهه انقلاب را تنها بگذاریم.

افزودن نظر