توجه
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/1001264

کم آبی ناشی از روزه‌داری برای کدام بیماران مضر است؟ +توصیه‌هایی مهم برای سلامت مفاصل

کم آبی ناشی از روزه‌داری برای کدام بیماران مضر است؟ +توصیه‌هایی مهم برای سلامت مفاصل
یک فیزیوتراپیست گفت: کم آبی شدید در سیستم عصبی و عضلانی بیمارانی که در مفاصل و ستون مهره‌های خود با مشکل مواجهند، عوارضی جبران‌ناپذیر دارد.

به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز،

پرهام پارسانژاد فیزیوتراپیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره نکات مهم برای روزه داری در بیماران مفصلی و استخوانی اظهار کرد: مهم ترین مسئله در بیمارانی که از مشکلات مفصلی و استخوانی رنج می برند، از دست دادن آب است زیرا مفاصل برای انجام فعالیت صحیح و انتقال املاح و مواد مغذی به بستری از آب وابسته هستند.
پارسانژاد تصریح کرد: عضلات انسان به طور عادی با قرار گرفتن در غلاف به وسیله پوسته ای محدود می شوند، یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده این فضا آب است که در صورتی که به مقدار کافی در آن وجود نداشته باشد، انعطاف عضلات را کاهش داده و حتی به ایجاد گره خوردگی در بافت های آن ها منجر خواهد شد.
محبی/
این فیزیوتراپیست ادامه داد: هرگونه نقص و کاهش عملکردی در سیستم عضلانی باعث می شود فشار بیش از حد به عضلات وارد شده و آسیب های جدی در آنها وارد شود.
وی تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که لازم است این دسته از بیماران به آن توجه کنید اجتناب از ورزش کردن در ساعات گرم روز است؛ فعالیت ورزشی در این ساعت ها به دفع املاح معدنی شامل سدیم، کلسیم، پتاسیم و غیره از طریق تعریق منجر شده و در نهایت عملکرد مفاصل را با مشکل مواجه خواهد کرد.
پارسانژاد ادامه داد: بهتر است برای فعالیت های ورزش به سراغ تمرینات سبک و آرام رفته و در ساعات خنک روز آن ها را انجام دهید، همچنین تمرینات کششی با حفظ توان بدنی در ایام روزه داری، آمادگی بیشتری به عضلات برای انجام وظایف روزانه خواهد داد.
وی بیان کرد: کسانی که عادت دارند فعالیت ورزشی منظم انجام دهند، می توانند حداقل یک ساعت بعد از افطار می توانند این کار را انجام دهند و به هیچ وجه توصیه به توقف ناگهانی آن نمی کنیم، این افراد باید با کاهش شدت و زمان ورزش آمادگی جسمانی خود را حفظ کنند.
پارسانژاد تاکید کرد: ماه رمضان زمان مناسبی برای کاهش وزن و شروع فعالیت های ورزشی نیست چرا که بعد از گرسنگی طولانی مدت بدن با کمبود املاح معدنی مواجه می شود و اعمال فشار ناگهانی می تواند بدن را دچار شوک کرده و حتی منجر به بروز آسیب های جدی در آن شود.
محبی/
این فیزیوتراپیست با اشاره به اینکه مصرف غذا های چرب و فرآوری شده با افزایش تشنگی و کاهش سطح آب موجود در بدن همراه خواهد بود، گفت: کسانی که دچار آسیب دیدگی های جدی در مفاصل و ستون مهره های خود هستند باید تا حد امکان از کم آبی بدنشان جلوگیری کنند، کم آبی شدید باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیری در سیستم عصبی و عضلانی آن ها منجر می شود.
وی افزود: یکی از مهم ترین گروه های آسیب پذیر در هنگام بروز کم آبی بیماران مبتلا اختلالات دیسک های کمری هستند؛ کم آبی بدن در حالت عادی هم می تواند برای این بیماران مضر باشد، بنابراین باید از کم آب شدن بدن در هنگام روزه داری به شدت اجتناب کنند.
انتهای پیام/

تاثیرات کم آبی بر عملکرد عضلات

تماشاخانه تصویر

{gallery}1001264{/gallery}

افزودن نظر