فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده 29 قانون انتخابات اعلام شد

فهرست مشاغل همطراز با عناوین ماده 29 قانون انتخابات اعلام شد
فهرستی از مشاغل همطراز با عناوین مصرح در ماده 29 قانون انتخابات که برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس شورای اسلامی باید استعفا کنند از سوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام شد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اشاره به صدور اطلاعیه شماره یک ستاد انتخابات کشور در دهم اردیبهشت ماه سال جاری گفت: مصادیق بندهای (‌الف) و (ب) ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و عناوین افرادی که به واسطه مقام و شغل خود از داوطلب شدن در این انتخابات محروم هستند در آن اطلاعیه اعلام شده است.


سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: بر اساس ‌تبصره 1 ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی کلیه مقامات دارای عناوین هم طراز با عناوین مذکور در بندهای (‌الف) و (ب) این ماده نیز مشمول حکم این ماده هستند، لذا فهرستی از مشاغل که به واسطه همطرازی با مشاغل مصرح در قانون، برای کاندیداتوری انتخابات مجلس نیاز به استعفا دارند، براساس قانون و مستندات قانونی موجود احصاء شده است.
موسوی با اشاره به اینکه به موجب قانون، تشخیص همطرازی در صلاحیت سازمان ‌امور اداری و استخدامی کشور است، تاکید کرد: کلیه افرادی که در مشاغل همطراز حضور دارند نیز همچون صاحبان مشاغل مصرح در ماده 29 قانون، باید تا 16 خرداد ماه سال جاری استعفا دهند تا بتوانند در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.
به منظور اطلاع رسانی به مردم و داوطلبان احتمالی، فهرستی از عناوین که تاکنون بر اساس اعلام یا استعلام از مرجع قانونی، همطراز مصادیق ماده 29 قانون انتخابات برشمرده شده و یا نشده است در جدول آدرس اینترنتیwww.moi.ir آمده است.
سیام**9314**1601**

افزودن نظر