شینزو آبه: باید برای نجات برجام اقدام کرد

شینزو آبه: باید برای نجات برجام اقدام کرد
پکن- شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در ملاقات با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با وی، گفت که باید برای نجات توافق هسته ای که در سال 2015 میلادی به امضای چند کشور رسید، تلاش کرد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، نخست وزیر ژاپن از تشدید تنش ها بین آمریکا و ایران ابراز نگرانی کرد و گفت که توکیو برای کاستن از مناقشات و تنش ها با تهران همکاری خواهد کرد.


وی تشدید تنش ها در خاورمیانه را باعث نگرانی دانست و گفت: وضعیت شدیدی که در خاورمیانه شکل گرفته بشدت باعث ناراحتی ژاپن شده است.
نخست وزیر ژاپن با تاکید بر این که ژاپن هر گونه همکاری را که لازم باشد با ایران انجام می دهد، تصریح کرد: هدف از این اقدامات این است که برای نجات توافق هسته ای کاری صورت گیرد.
محمود جواد ظریف وزیر خارجه ایران نیز در این ملاقات بار دیگر تاکید کرد که ایران در یک سال گذشته به رغم خروج آمریکا از برجام و تنش هایی که واشنگتن ایجاد کرده به این توافق پایبند بوده و خویشتنداری حداکثری نشان داده است.
دو طرف در این ملاقات برجام را موجب منع اشاعه تسلیحات هسته ای دانسته و آن را برای تعمیق روابط منطقه ای و دوجانبه دو کشور و همچنین صلح و ثبات خاورمیانه مهم ارزیابی کردند.
شینزود آبه در این نشست همچنین ابراز امیدواری کرد که ایران همچنان به توافق پایبند باشد.
آساق**231**1144

افزودن نظر