سوال نماینده از وزیر کار درباره علت عدم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

سوال نماینده از وزیر کار درباره علت عدم متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس موضوع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی را در قالب سوالی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و موضوع را از این طریق مورد پیگیری قرار داد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، ‌ حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی طرح سوال از محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در باره عدم اجرای قانون برنامه ششم توسعه در متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی را تقدیم هیات رئیسه مجلس کرد.

متن طرح سوال نماینده شاهین‌شهر از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرح زیر است:

خلاصه سوال:

چرا سازمان تامین اجتماعی بر اساس بند ب ماده ۱۲ قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مصوب اسفندماه ۱۳۹۵ به تکلیف قانون متناسب‌سازی (همسان‌سازی) حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی عمل نمی‌کند.

شرح سوال:‌

جناب آقای وزیر! همان‌گونه که مکرر به جنابعالی به عنوان عالی‌ترین مقام وزارتخانه‌ایی که متولی امور بازنشستگان و مستمری‌بگیران کشور هستند تذکر داده شده است، وضعیت رفاهی و حقوق و مزایایی اکثریت بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی در شأن این جمعیت زحمت‌کش نیست و هیچ تناسبی با تورم ندارد.

  1. چرا نسبت به بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی اقدام موثر نمی‌کنید.
  2. چرا سازمان تامین اجتماعی در انجام وظایف قانونی خود نسبت به افزایش عادلانه و تناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران اقدام نمی‌کند.
  3. چرا پیگیری جدی برای وصول پنجاه هزار میلیارد تومان مصوب قانونی بودجه سال ۹۷ بخشی از مطالبات سازمان از دولت صورت نگرفت.

انتهای پیام/

افزودن نظر