عضو ائتلاف سائرون عراق: تحریم ملتها سیاستی کثیف است

عضو ائتلاف سائرون عراق: تحریم ملتها سیاستی کثیف است
بغداد – ایرنا – عضو ائتلاف سائرون در پارلمان عراق: تحریم های اقتصادی که علیه ایران اعمال شده اند به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست و گرسنه کردن ملت ها سیاستی کثیف و مخالف اخلاق و انسانیت است.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، 'ماجده التمیمی' روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: آنچه اکنون در حال اتفاق افتادن است به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست و تحریم اقتصادی علیه ایران آثار منفی بر کل منطقه خواهد داشت.


وی گفت: عراق اولین کشوری بود که در منطقه تلخی تحریم های اقتصادی را چشید، و به خوبی می داند که تحریم های اقتصادی به چه معناست و ملت ها نباید از سوی کشورهایی که مدعی توسعه و دموکراسی هستند و ادعا می کنند که از حقوق بشر حمایت می کنند اینگونه هدف فشارهای اقتصادی قرار گیرند.
التمیمی با تاکید بر اینکه سیاست در تنگنا قرار دادن اقتصادی ملت ها سیاستی کثیف و مخالف اخلاق و انسانیت است و اختلاف ها باید از طریق گفت و گو حل و نه از طریق گرسنه کردن ملت ها و اعمال تحریم بر آنها حل شوند.
وی گفت: غیر منطقی و نادرست است که برخی کشورها ملت ها را هدف قرار داده و آنها را این گونه تحت فشار و آسیب قرار دهند، آنها فلسفه و چشم انداز خود را بر گرسنه کردن میلیون ها مردم بنا می کنند و آنهم به بهانه یک مسئله سیاسی در حالی که می شود با نشستن و گفت و گو آن را حل کرد.
وی افزود: رهبرانی که برای کسب دستاوردهای سیاسی ملت های جهان را هدف قرار می دهند باید بدانند که در فلسفه بحران ها هیچ بحران و مشکلی بدون راه حل نیست و هنگامی که در حل یک بحران ناتوان می شوند باید از رهبری کناره گیری کنند زیرا همیشه بحران وجود دارد و باید این مسائل با گفت و گو و توجه به منافع ملت ها حل شود.
التمیمی در ادامه گفت: برای جمهوری اسلامی ایران کشور همسایه عزیزمان خیر و صلح را آرزو می کنیم و ان شاءالله شاهد پیشرفت روز افزون آنها باشیم.
پیشتر سخنگوی رسمی جریان صدر و دادستان دادگاه ویژه محاکمه صدام نیز در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا گفته بود که نباید در برابر سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت کرد.
«سید جعفر الموسوی» حقوقدان برجسته و دادستان سابق دادگاه ویژه محاکمه صدام دیکتاتور پیشین عراق افزوده بود که اگر امروز در برابر اقدامات غیرقانونی و سیاست های خصمانه و تهدیدهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران سکوت شود، هیچ کشوری در آینده از اعمال فشارها و دخالت ها و تهدیدهای آمریکا در امان نمی ماند.
وی تاکید کرده بود که نباید اجازه داد که دخالت در امور دیگر کشورها به رویه ای برای آمریکا تبدیل شود.
این حقوقدان برجسته حقوق بین الملل افزوده بود که سیاست های خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران در تعارض با قوانین بین المللی و قوانین ویژه حقوق بشر است و به همین دلیل باید با این رویه سیاسی آمریکا اعلام مخالفت شود.
تحریم های یکجانبه و تهدیدات و تنش آفرینی های یکسوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران طی ماهها و هفته های گذشته واکنش های بسیاری در سطح دولتی، احزاب و افکار عمومی به همراه داشته و با محکومیت هایی فراوان مواجه شده است.
رهبران مختلف جریان صدر و ائتلاف سائرون نیز تاکنون بارها در این خصوص موضع صریح خود را در مخالفت با اقدامات یکجانبه آمریکا اعلام داشته اند.
خاورم*6**380**

افزودن نظر