خالد قدومی:‌ اقدامات جدید ترامپ در خاورمیانه هرگز به نتیجه نمی‌رسد

خالد قدومی:‌ اقدامات جدید ترامپ در خاورمیانه هرگز به نتیجه نمی‌رسد
نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با تاکید بر این‌که طرح معامله قرن و اقدامات جدید دولت ترامپ در خاورمیانه موفق نشده و به نتیجه نمی‌رسد، گفت: اگر تفرقه و اختلافات در منطقه کنار برود دشمن صهیونیستی نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد.

به گزارش گروه سیاسی ایمان نیوز، خالد القدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در نشستی که به مناسبت روزنکبت؛ روز اشغال فلسطین برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: ما سه الگو در منطقه داریم که فلسطین و قدس، آن‌هایی که فلسطین و قدس را همراهی می‌کنند و دیگری دشمن فلسطین این سه الگو هستند. سوال این است که باید مشخص شود شما در کجا قرار دارید و یا در کدام مدل یا الگو قرار می‌گیرید؟ به نظرم در مساله فلسطین، ایران و محور مقاومت کنار فلسطینیان و قدس قرار دارند و علیه دشمن صهیونیستی هستند. باید به این نتیجه برسیم که رویکرد دیگری جدا از مقاومت وجود ندارد و ما به چیزی غیر از مقاومت اعتقاد نداریم.

وی ادامه داد: شکی نیست که راهی به جز مقاومت نداریم و این رویکرد امروز موجب رنجش و آزار رژیم صهیونیستی است. ما می‌دانیم که دشمن ما ایران و اسلام نیست. دشمن ما رژیم صهیونیستی و اقدامات آمریکا در منطقه است که اکنون اسم دیگری را برای اقداماتش انتخاب کرده و می‌گوید اقدامات جدید دولت آمریکا در خاورمیانه. اما باید بداند که ما تا آخر ایستاده‌ایم و با این توطئه‌ها مقابله می‌کنیم، بله مقاومت امروز دستاوردهایی داشته و بسیار کامیاب و موفق‌تر شده است.

نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با اشاره به وضعیت کنونی محور مقاومت، اظهار کرد: شاهد بودیم در حملاتی که هفته گذشته رژیم صهیونیستی در غزه انجام داد در مدت 48 ساعت مردم فلسطین به پیروزی رسیدند و از سوی آنها آتش بس اعلام شد. نتانیاهو تصور اشتباهی دارد که غزه منطقه‌ای ضعیف است. به نظر می‌رسد اقداماتی هم که انجام داده ناشی از وضعیت داخلی رژیم صهیونیستی است که هنوز موفق به تشکیل دولت جدیدش بعد از انتخابات نشده است.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها با اقدامات جدید خود در خاورمیانه، برنامه‌ها و توطئه‌هایی دارند، اما به نظر بنده در فلسطین و محور مقاومت به نتیجه‌ای نخواهند رسید. تا به امروز غزه، فلسطین و کل محور مقاومت ایستادگی کردند. هدف ما پیروزی خود و شکست اهداف دشمن است. ما باید همه وحدت داشته باشیم گرچه در زمینه‌ وحدت هم ضعیف عمل کرده‌ایم.

القدومی همچنین بیان کرد: هدف دشمن تغییر شرایط و درگیری در میدان جنگ در غزه بود که نتیجه‌اش به گونه‌ای رقم خورد که مقاومت شرایط کل بازی را تغییر داد و دشمن سیاست بازگشت به ترور کردن مجاهدین را در برنامه‌های خود قرار داده‌ است.

نماینده جنبش حماس در تهران با تاکید بر این‌که امروز توان بازدارندگی مطرح نیست، بلکه توان قدرت مطرح است، گفت: مقاومت طی 48 ساعت از عنصر غافلگیری استفاده کرد و پاسخ مناسبی را به آنها داد و ژنرال‌ها و شهرک‌نشین‌های صهیونیستی مجبور شدند به پناهگاه بروند 700 موشک در عرض 48 ساعت شلیک شد. موشک‌های مقاومت امروز دقیق‌تر عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که ترامپ احمق و قلدر تهدید می‌کند آیزنهاور به خلیج فارس می‌فرستد، او اکنون می‌خواهد به ایران هم حمله کند مطمئن هستم این دشمن احمق است.

القدومی در ادامه به مساله‌ی جولان هم اشاره کرد و گفت: ترامپ حق ندارد که جولان را تحت حاکمیت اسرائیل به رسمیت بشناسد، اما او باید بداند که با مقاومت روبه‌رو خواهد شد. آنها از 71 سال پیش صدها توطئه علیه فلسطین انجام دادند اما به نتیجه نرسیده و به نظرم این معامله قرن و دولت جدید ترامپ در خاورمیانه هم موفق نخواهد شد آن هم در شرایطی که تفرقه و اختلافات در منطقه کنار برود و ما در نظر داشته باشیم که با دشمن اول و آخر منطقه یعنی رژیم صهیونیستی مواجه هستیم.

انتهای پیام

افزودن نظر